Юридичний портал

Європейські керівники розглядають варіант відправлення до 100 000 солдатів в Україну, повідомляє Reuters - новини bigmir)net.

Європейські лідери обговорюють можливість відправки до 100 000 військовослужбовців в Україну в разі досягнення мирної угоди або припинення вогню. Як повідомляє Reuters, переговори, що проводяться під керівництвом президента Франції Еммануеля Макрона, перебувають на початковій стадії, але вже виявлено розбіжності з приводу цілей і мандата можливої місії. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Верховна Рада відмовилася виключити Юрія Бойка з комітету з прав людини.

На даний момент європейські лідери зосередили свої зусилля на збільшенні військової та економічної підтримки України. Проте, ознак готовності президента Росії Володимира Путіна до мирних переговорів не виявлено. Тим часом, за кулісами ведуться дискусії про те, як країни Європи можуть забезпечити безпеку України, включаючи можливість розміщення десятків тисяч військовослужбовців на її території. Таке рішення може збільшити ймовірність конфлікту і створити додатковий тягар для європейських збройних сил, чиї запаси озброєння вже зазнали значного скорочення через надання допомоги Україні.

Особлива увага приділяється тому, що країни ЄС традиційно покладаються на підтримку США у великих міжнародних місіях. Джерела повідомляють, що новообраний президент США Дональд Трамп відкинув можливість участі американських військ у забезпеченні припинення вогню і наголосив на зустрічі з Макроном і Зеленським у Парижі 7 грудня, що європейці мають діяти самостійно. Це передбачає розгортання європейських військ в Україні, незалежно від того, чи буде Київ отримувати гарантію безпеки через приєднання до НАТО або двосторонні угоди.

Ключові європейські країни, такі як Франція, Німеччина, Італія, Польща та Велика Британія, можуть скласти основну частину таких сил. За словами офіційних осіб, точний розмір контингенту залежить від цілей місії, однак аналітики вважають, що оптимальною може бути чисельність близько 40 000 солдатів. У разі застосування схеми ротації, що враховує підготовку та відновлення підрозділів, загальна кількість військових, задіяних у місії, може сягнути 100 000 осіб.

Додаткова інформація: Посольство Австралії в Україні знову відкриває свої двері в Києві.

Європейський експерт у сфері безпеки повідомив, що для реалізації місії може знадобитися до 100 тисяч солдатів. Якщо поглянути на історію, то Європа, США та інші союзники вже розміщували приблизно 60 тисяч військових у Боснії та 50 тисяч у Косово в 1990-х, але в нинішній час масштаби таких операцій значно зменшилися.

Нагадаємо, що Дмитро Лубінець підняв питання зниження віку мобілізації, відзначивши потенційні загрози для України. Він висловив занепокоєння щодо можливого зменшення віку призову на військову службу до 18 років, підкреслюючи, що це може негативно вплинути на перспективи розвитку країни.

Читайте також