Європейський суд з прав людини ухвалив, що в Україні заборона на використання "георгіївської стрічки" є легітимною.
В Україні заборона на публічне використання георгіївської стрічки є законною з точки зору прав людини. Це рішення було ухвалене суддями Європейського суду з прав людини у справі "Борзих проти України".
Позов суд одноголосно визнав неприйнятнним. Відповідно, ЄСПЛ підтвердив право держави притягувати до відповідальності за використання зазначеного символу.
Мова йде про заборону на публічне носіння георгіївської стрічки в Україні, яка була введена в дію в 2016 році. У 2017 році колишній військовий на ім'я Юрій Борзих (етнічний росіянин, народжений у 1962 році та мешкаючий у Києві) звернувся до Європейського суду з прав людини з позовом. Він висловив бажання носити георгіївську стрічку 9 травня, під час святкування Дня перемоги, але висловив занепокоєння щодо можливих наслідків у вигляді покарання, що, за його словами, стало причиною його звернення до суду.
Європейський суд з прав людини визнав, що було порушено право позивача на свободу висловлювання своїх думок. Проте суд врахував обставини, в яких було введено заборону на використання георгіївської стрічки.
"Починаючи з 2014 року, для багатьох цей символ асоціюється з стражданнями, викликаними агресією Росії. Суд встановив, що, незважаючи на те, що заборона на публічне використання георгіївської стрічки в Україні обмежила свободу вираження думок, така міра була в межах повноважень держави", - повідомили в Європейському суді з прав людини.
При цьому в суді акцентували, що "не вбачають підстав для сумнівів у зусиллях українського уряду у вирішенні проблем, викликаних збройним конфліктом".
У судовому рішенні також вказано, що позивач Борзих "не зміг підтвердити, що заборона спричинила йому душевні муки або тривогу, або ж іншим чином істотно вплинула на його стан".
Як повідомляв OBOZ.UA, Європейський суд з прав людини задовольнив позов України проти країни-агресора Росії щодо Криму. ЄСПЛ визнав, що український уряд довів існування систематичних порушень прав громадян України від початку окупації Криму у лютому 2014 року.