Юридичний портал

Європейський Союз вперше наклав санкції на одного зі своїх громадян: за що він отримав покарання?

Нещодавно Європейський Союз затвердив новий, 15-й пакет санкцій стосовно Російської Федерації.

Європейський Союз запровадив санкції проти громадянина Нідерландів Нільса Труста, якого підозрюють у здійсненні торгівлі російською нафтою за цінами, що перевищують ліміти, встановлені західними державами. Цю інформацію оприлюднила газета Financial Times.

Отже, Труст, що наразі мешкає в Швейцарії, став першим громадянином Європейського Союзу, який опинився під "увагою" об'єднання, що займається торгівлею російськими ресурсами.

За інформацією Європейського Союзу, компанія Труста Paramount Energy and Commodities SA передала свій бізнес, пов'язаний з Росією, дочірньому підприємству в Дубаї під назвою Paramount DMCC. Це підприємство займалося торгівлею нафтою за цінами, що перевищували встановлений ліміт у 60 доларів за барель.

У своєму коментарі для Financial Times Труст висловив незадоволення з приводу цього рішення. Він зазначив, що воно є наслідком свідомої кампанії, організованої його колишнім бізнес-партнером Гауравом Кумаром Шріваставою.

Згідно з Нільсом Трустом, він просто слідував рекомендаціям своїх юристів. Підприємець зазначив, що фірми з Об'єднаних Арабських Еміратів не зобов'язані дотримуватись цінових обмежень, якщо європейські материнські компанії не залучені до їхніх операцій.

Але це ще не все. Справа в тому, що в Євросоюзі також заявили про ймовірну приналежність нідерландського підприємця до компанії з Гонконгу під назвою Livna Shipping. Передбачається, що вона також торгувала російською нафтою, порушуючи обмеження Заходу.

У своїй заяві Труст повідомив, що оскаржить введення європейських санкцій, оскільки вони "порушили права людини та законодавство ЄС".

Нагадаємо, що нещодавно Європейський Союз затвердив п'ятнадцятий пакет санкцій щодо Російської Федерації.

Нещодавно введені обмеження вплинули на російський "тіньовий флот" — судна, які Москва використовує для транспортування нафти, нафтопродуктів та зрідженого природного газу, обходячи санкції, запроваджені у відповідь на агресивні дії РФ.

За словами певних експертів, заходи санкцій, введені проти Росії, поступово завдають їй серйозних економічних втрат. Деякі з них навіть вважають, що внаслідок війни Москва знаходиться на межі "економічного колапсу".

Серед численних проблем вони акцентують увагу на надзвичайно високій інфляції та значній ключовій ставці, що викликає різке зниження бізнесової активності.

Читайте також