Європейський Союз ввів нові санкційні механізми щодо Російської Федерації: яким чином функціонуватим економічний тиск.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Європейський Союз значно розширив санкції проти російських олігархів.
Про це він написав у X.
За словами міністра, у травні Європейський Союз прийняв ряд регуляторних нововведень, що ускладнюють обходження санкцій через передачу активів, акцій або приховування власності.
Згідно з новими вимогами, тепер саме олігархи несуть відповідальність за доведення того, що їхні активи не мають зв'язку з особами, яких накладено санкції. Крім того, під загрозу обмежень потрапляють також ті особи або компанії, які сприяють ухиленню від санкцій.
"Це демонструє реальну силу санкційного механізму. Попри те, що про нові пакети санкцій говорять частіше, саме такі юридичні зміни мають глибокий вплив", - наголосив Сибіга.
Глава Міністерства закордонних справ закликав інші країни слідувати прикладу Європейського Союзу та запроваджувати схожі норми для забезпечення ефективності санкцій проти Росії на міжнародному рівні.
Зазначимо, що Україна ввела нові обмежувальні заходи проти ряду російських підприємств, які мають зв'язки з важливими секторами економіки Росії та сприяють її військовим діям.
Нещодавно Європейський Союз затвердив 17-й пакет санкцій щодо Росії, який включає обмеження на майже 200 суден її тіньового флоту. Ці нові заходи також спрямовані на протидію гібридним загрозам з боку Росії та на захист прав людини. У наступному етапі міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс підкреслив, що Європейський Союз продовжує свою політику санкцій проти Росії і вже готує 18-й пакет обмежень.
Згодом, Велика Британія оголосила про розширення санкційного списку проти Росії. Зокрема, туди додали понад 100 нових санкційних цілей.