Юридичний портал

Франція розширила заходи безпеки, запроваджені для Олімпійських ігор, на різдвяні ярмарки.

Влада Франції застосувала жорсткі заходи контролю, запроваджені для Олімпіади, до відвідувачів різдвяних ярмарків. Правозахисники та юристи критикують розширення використання адміністративного нагляду за людьми без судимостей.

У Франції посилили заходи безпеки на різдвяному ярмарку в рамках підготовки до Олімпійських ігор. Правозахисники висловили своє невдоволення цими заходами, повідомляє УНН, посилаючись на Reuters.

Коли поліція Франції вперше сповістила чеченського біженця про заборону покидати північно-східне місто Страсбург, а також про необхідність щоденного звітування, він не вважав за потрібне оскаржувати це рішення.

Він зазначив, що Франція активно реалізує величезну операцію з охорони літніх Олімпійських ігор, і не вважає, що влада зверне увагу на особу, яка була визначена як потенційна загроза через її контакти з особами, що мають зв'язки з "прихильниками джихаду".

Але коли Міністерство внутрішніх справ продовжило дію наказу наприкінці серпня, щоб допомогти захистити знаменитий різдвяний ринок, що став ціллю смертоносного нападу 2018 року, біженець, відомий друзям як Халед, подав апеляцію до адміністративного суду міста.

Колегія суддів дійшла висновку, що заходи були "непропорційними", заявивши в рішенні від 3 жовтня, з яким ознайомилося Reuters, що у нього немає судимостей і він не перебуває під слідством щодо будь-якого злочину.

Хоча заборону на відвідування різдвяного ярмарку в Страсбурзі залишили в силі, інші обмеження були скасовані. Проте, рішення було ухвалене занадто пізно, щоб 20-річний молодик зміг вступити до навчального закладу, де планував розпочати навчання з кібербезпеки у вересні, як зазначив його адвокат у представлених доказах.

"Я втратив своє місце. Цей рік минув даремно", - сказав Халед агентству Reuters, говорячи за умови, що його називатимуть на прізвисько, оскільки він побоюється, що його академічні та кар'єрні устремління будуть зірвані, якщо стане відомо, що за ним стежить поліція.

Додамо

Смертоносний інцидент з автомобілем, що стався в п'ятницю на різдвяному ярмарку в німецькому Магдебурзі, змусив багато європейських країн знову зосередитися на питаннях безпеки на сезонних ярмарках, які приваблюють численні натовпи людей.

Атака у Магдебурзі: МЗС повідомило про важкий стан постраждалої українки 23 грудня 2024 року, 10:42 * 9794 перегляди

Однак широке використання французьким міністерством внутрішніх справ повноважень, запроваджених відповідно до антитерористичного закону 2017 року, для суворого обмеження переміщень осіб, яких вважають серйозною загрозою безпеці, вже викликало критику з боку деяких юристів та активістів з прав людини ще до нападу.

Згідно з інформацією, оприлюдненою в парламентському звіті 11 грудня, принаймні 547 осіб були піддані "індивідуальному заходу адміністративного контролю та спостереження" під час Олімпійських ігор у Парижі. Серед них є й такі, як Халед, які жодного разу не стикалися з кримінальними обвинуваченнями.

Тепер певні юристи та активісти висловлюють занепокоєння з приводу того, що поширення цих заходів, які отримали французьку абревіатуру MICAS, може стати звичним явищем для інших масштабних публічних подій.

Міністерство внутрішніх справ, яке відповідає за поліцію, і місцева влада регіону Нижній Рейн, куди входить Страсбург, не відповіли на запитання про тих, хто зазнав переслідування через різдвяний ярмарок.

Аварія на різдвяному ярмарку в Магдебурзі: підозрюваного взяли під варту 22 грудня 2024 року, 10:05 * 18837 переглядів

Reuters виявило не менше 12 випадків, спираючись на судові документи, інтерв'ю з адвокатами та свідчення однієї з постраждалих осіб. Принаймні 10 із цих випадків не мали жодних звинувачень у тероризмі, хоча одному з індивідів вже було заборонено доступ до ринку. Однак Reuters не змогло швидко з'ясувати деталі для ще двох випадків.

Протягом перших п'яти років після введення в дію антитерористичного законодавства 1 листопада 2017 року, кількість рішень MICAS, виданих мешканцям Нижнього Рейну з будь-якої причини, не перевищувала семи за жоден з 12-місячних періодів. Ці дані були надані міністерством внутрішніх справ парламенту.

Читайте також