Гельсінська комісія США була занесена до переліку організацій, які визнані в Росії небажаними.
Генеральна прокуратура Росії додала Гельсінську комісію США до переліку організацій, які вважаються небажаними.
Цю інформацію надає "Радіо Свобода".
Російська Генпрокуратура вважає, що діяльність комісії "спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної обстановки в Росії, члени організації масово поширюють матеріали, що дискредитують зовнішню та внутрішню політику керівництва нашої країни, роботу правоохоронних органів та судової системи".
Отже, діяльність Гельсінської комісії США в Росії буде заборонена, а співпраця з нею може призвести до кримінального переслідування для росіян.
В осінній період комісія Держдуми, що займається розслідуванням зовнішнього впливу, охарактеризувала звіт Гельсінської комісії про американську політику стосовно Європи та Євразії як "сприяння втручанню у внутрішні справи незалежних країн і підготовку до кольорових революцій".
Гельсінська комісія США створена американським урядом в 1976 році для міжнародного співробітництва у галузі прав людини, військової безпеки та економічної взаємодії. Її завдання - стежити за виконанням країнами Гельсінських угод 1975 року про співробітництво та дотримання територіальної цілісності та суверенітету країн.
Гельсінська комісія США висловила думку, що як теперішня, так і наступна адміністрації Сполучених Штатів повинні надати підтримку народу Грузії. Комісія закликала Державний департамент вжити відповідних заходів для притягнення до відповідальності тих, хто порушує права грузин на мирні протести та вибір власних лідерів.
Раніше Гельсінська комісія США охарактеризувала уряд Грузії як "незаконний".