Очільники Міністерств закордонних справ Веймарського трикутника висловили заклик до Грузії щодо організації нового голосування для парламентських виборів.
Цю інформацію містить спільна заява міністрів закордонних справ Радослава Сікорського, Анналени Бербок і Жана-Ноеля Барро, як повідомляє Укрінформ.
"Ми, міністри закордонних справ країн Веймарського трикутника, висловлюємо серйозне занепокоєння з приводу політичної кризи, що виникла в Грузії після парламентських виборів 26 жовтня. Зокрема, нас турбує рішення партії 'Грузинська мрія' призупинити процес інтеграції до Європейського Союзу. Ця ситуація викликана вибором політичного курсу, здійсненим правлячою партією в Грузії, та її відходом від європейських прагнень", - зазначається в нашій заяві.
Згідно з повідомленнями, Польща, Німеччина та Франція не раз зверталися до грузинського уряду з проханням змінити курс і відновити інтеграцію з ЄС, дотримуючись європейських стандартів та цінностей, а також реалізуючи необхідні реформи.
"Ми чітко засуджуємо акти насильства проти мирних протестувальників, засобів масової інформації та лідерів опозиції, які мали місце в останні тижні, і закликаємо грузинську владу бути відповідальною за дотримання прав людини та захист основних свобод, включаючи свободу зібрань і свободу ЗМІ. Ми рішуче засуджуємо погрози на адресу політиків", - наголошується у заяві.
Підкреслюється, що політичний напрямок репресій і відходу від демократії, який обрала партія "Грузинська мрія", призвів до погіршення відносин на європейському та національному рівнях і до зменшення європейської підтримки та співпраці з грузинською владою.
"Саме тому ми впровадимо рішення Європейського Союзу про скасування безвізового режиму для осіб, які мають грузинські дипломатичні та службові паспорти, а також розглянемо можливості для вжиття додаткових заходів як на рівні ЄС, так і на національному рівні", - зазначили міністри Веймарського трикутника.
На їхню думку, фінальний звіт ОБСЄ/БДІПЛ стосовно парламентських виборів у Грузії, що відбулися 26 жовтня, підтверджує занепокоєння трьох країн щодо "доброчесності виборчого процесу, зокрема численних порушень та неналежного реагування на скарги".
"Вибори не були проведені за стандартами, які очікуються від кандидата в ЄС. Ми закликаємо грузинську владу до національного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти вихід з поточної ситуації та відновити довіру суспільства до грузинської демократії. Заклик до виконання рекомендацій і стандартів ОБСЄ/БДІПЛ, включаючи можливість проведення нових виборів, що звучить від частини грузинського суспільства, заслуговує на те, щоб влада вступила у щирий діалог з усіма політичними силами та представниками громадянського суспільства", - підкреслили у спільній заяві Сікорський, Бербок і Барро.
Вони також підтвердили свою рішучість підтримувати демократичні та європейські прагнення грузинського народу.
Як стало відомо, 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кохабідзе оголосив про рішення країни припинити переговори щодо вступу до Європейського Союзу, а також відмовитися від фінансової підтримки з боку Євросоюзу. Ця заява викликала значне обурення серед населення, внаслідок чого в Тбілісі та інших містах Грузії розпочалися масштабні протести.
29 грудня в парламентській будівлі Грузії відбулася урочиста церемонія інавгурації Михеїла Кавелашвілі. Однак його легітимність як президента оскаржують Саломе Зурабішвілі, опозиційні сили та значна частина міжнародних партнерів Грузії.