Завершено розробку 17-го пакету санкцій стосовно Росії, повідомляє Reuters. Деталі | Експрес онлайн

Відомо, які ще галузі російської економіки постраждають від санкцій Євросоюзу.
Європейська комісія завершила розробку своєї ініціативи щодо майбутніх заходів, які стануть частиною 17-го пакета санкцій проти Російської Федерації. У новій пропозиції передбачено розширення списку осіб, що підлягають санкціям, а також посилення зусиль у боротьбі з російським "тіньовим флотом".
Беремо лише готівку: нова схема перетину кордону принесла організаторам 420 тисяч доларів
Згідно з інформацією, наданою агентством Reuters, яке отримало дані від трьох дипломатичних представників з Європи, Європейська правда повідомляє про новий пакет санкцій. Як зазначено в джерелах Reuters, ці санкції спрямовані на посилення контролю за експортом товарів подвійного призначення та інноваційних технологій.
За словами одного з джерел, Європейська комісія планує ввести санкції щодо більш ніж 50 фізичних і юридичних осіб, серед яких п'ять знаходяться в Китаї, а також 31 компанія, яка підтримує російські збройні сили або бере участь в обході санкцій. В рамках боротьби з "тіньовим флотом" Росії, пропонується внести до чорного списку понад 100 суден, які з ним пов'язані, повідомляє агентство Reuters.
Водночас Європейська комісія виступила з пропозицією продовжити виняток із санкцій для російського нафтогазового проекту "Сахалін-2" до червня 2026 року, підкреслюючи його значення для Японії, як зазначено в джерелі.
Згідно з інформацією, наданою джерелом Reuters, основна мета полягає в демонстрації того, що 27 країн-членів Європейського Союзу "все ще здатні досягати згоди щодо спільних дій проти Росії", незважаючи на численні погрози вето з боку Угорщини.
Нещодавно з'явилася інформація про те, що підготовка 17-го пакету санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації має завершитися до засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, запланованого на травень 2025 року.
Глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро говорив, що Європейський Союз прагне, аби його наступний пакет санкцій проти Росії був підготовлений та ухвалений у координації зі Сполученими Штатами.
На сьогоднішній день Європейська Рада затвердила шістнадцять пакетів економічних та персональних санкцій у відповідь на військову агресію Росії щодо України.
На сьогоднішній день обмеження, накладені Європейським Союзом на дії, що ставлять під загрозу територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України, охоплюють більше ніж 2300 фізичних і юридичних осіб.
Санкції також охоплюють приблизно 700 підприємств Російської Федерації та з інших країн, які беруть участь у військово-промисловому комплексі РФ та у способах обходу санкцій.
Діючі санкції включають заборону на в'їзд або проїзд через територію Європейського Союзу для окремих осіб, замороження їх активів, а також заборону на фінансування або надання інших економічних ресурсів як фізичним, так і юридичним особам, що підпадають під ці обмеження.
14 квітня цього року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення та імплементаційний регламент, що передбачає запровадження обмежувальних заходів проти семи осіб та двох організацій, винних у серйозних порушеннях прав людини в Ірані. Це включає використання судової системи як засобу для свавільних затримань. У даний час санкції поширюються на 232 фізичних та 44 юридичних осіб Ісламської Республіки Іран. Серед заходів є заморожування активів, заборона на в'їзд до країн ЄС, а також заборона на надання фінансових ресурсів особам, що підпадають під санкції. Крім того, заборонено експорт до Ірану обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій, а також устаткування для моніторингу телекомунікацій.