Юридичний портал

"Відстоює інтереси Кремля": За один місяць Трамп 29 разів втілив в життя бажання Путіна, - Politico.

Це все підкріплює переконання європейських політиків і дипломатів, що Трамп орієнтує свою політику на більш проросійські погляди.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп охарактеризував українського президента Володимира Зеленського як "диктатора", незважаючи на те, що той переміг на відкритих виборах у 2019 році. Тим часом Трамп не висловлює подібних звинувачень на адресу російського лідера Володимира Путіна, навіть попри те, що його головний суперник помер у в'язниці всього за кілька тижнів до чергових виборів, які були супроводжені численними фальсифікаціями.

За останні кілька тижнів Трамп 29 разів втілив в життя побажання Путіна, зазначає видання Politico. Нещодавно Трамп та його команда знизили рівень підтримки НАТО, підтримали ультраправі рухи в Європі, а також оголосили про торгову війну з ЄС через "надзвичайно несправедливе" ставлення до США. Усе це підсилює переконання європейських політиків і дипломатів, що Трамп фактично діє в інтересах Кремля.

Світ, в якому живе Трамп, швидко трансформується, і відстежувати події може бути непросто. Пропонуємо короткий огляд 29 моментів, коли Трамп висловлював підтримку Путіну впродовж першого місяця свого повернення до влади:

1. Безпосередній зв'язок із Путіним: Через три роки після початку широкомасштабної агресії Росії проти України Трамп ухвалив рішення відновити переговори з Путіним, незважаючи на санкції та ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом. 12 лютого відбулася телефонна розмова тривалістю 90 хвилин.

2. Похвала Путіна: "Я хочу подякувати президенту Путіну за його час і зусилля щодо цього дзвінка", - заявив Трамп, додавши, що вони говорили про "Велику історію наших націй і спільну боротьбу у Другій світовій війні".

3. Повернення Росії до G7: "Я бажаю, щоб вони знову приєдналися. Вважаю, що їх виключення було помилковим рішенням", - заявив Трамп у розмові з журналістами.

4. Утримання російського впливу на анексованих землях: Міністр оборони за часів Трампа, Піт Гегсет, охарактеризував ціль повернення всіх українських територій як "недосяжну", що в свою чергу ослабило позиції України в рамках переговорного процесу.

5. Визнання впливу Росії в переговорах: Трамп підкреслив, що Росія володіє "картами" у мирному процесі, оскільки має під своїм контролем значні території України.

6. Згода з вимогою Путіна щодо НАТО: Гегсет наголосив, що війська НАТО в Україні не підпадають під "статтю 5" Альянсу.

7. Відмова від відправки військ США в Україні: Ще одна поступка на користь Кремля.

8. Призив до Європи самостійно вирішувати свої проблеми з безпекою: Росія стурбована активністю США, проте не має побоювань щодо слабкості Європи.

9. Переговори з Росією в Саудівській Аравії: Трамп зробив Путіну поступки ще до початку обговорень, не ставлячи жодних умов.

10. Витіснення України з процесу переговорів: Зеленського не допустили до обговорень.

11. Виключення ЄС із процесу мирного врегулювання: Європейські дипломати обурені, але США ігнорують їхні запити.

12. Перекладення провини за війну на Зеленського: Незважаючи на те, що ініціатором конфлікту була Росія, тепер Білий дім висловлює іншу точку зору.

13. Критика Зеленського: Подібні висловлювання сприяють Кремлю в ослабленні підтримки українського лідера.

14. Ненадання критики Путіну: Ніякого висловлення засудження щодо нього.

15. Довіра до Путіна: "Я не вважаю, що він говорить неправду", - зазначив Трамп.

16. Призив до проведення виборів в Україні в умовах війни: Росія має інтерес у зміні уряду в Києві.

17. Скорочення фінансування міжнародних спостерігачів: Це полегшує втручання Москви у виборчі процеси.

18. Обвинувачення президента Зеленського в "диктатурі": черговий етап у контексті російської пропаганди.

19. Розробка інвестиційних угод з Росією: Велися переговори щодо спільних ініціатив в арктичному регіоні.

20. Припинення фінансування демократичних НУО (неурядових організацій - УНІАН): Кремль давно вимагає цього від США.

21. Напад на права людини: Погляди Путіна і Трампа щодо соціальних питань мають багато спільного.

22. Критика європейської імміграційної стратегії: Це служить інтересам Москви.

23. Підтримка проросійського кандидата в Румунії: Келіна Георгеску переміг на виборах за сумнівних обставин.

24. Атака на Німеччину: Венс критикував владу країни.

25. Підтримка AfD в Німеччині: Ультраправі політичні сили мають міцні зв'язки з Росією.

26. Підтримка Reform UK у Великій Британії: Лідер партії Найджел Фарадж не раз висловлював позитивні думки про Путіна.

27. Заперечення терміну "російська агресія" в G7: Фактично Москва отримала дипломатичний бонус.

28. Успіх на президентських виборах у США: Кремль безсумнівно святкує повернення Трампа.

29. Вказівка на можливість зміни Конституції США для подовження терміну перебування при владі: Путін вже реалізував це в Росії.

Раніше Дональд Трамп висловив звинувачення на адресу президента України Володимира Зеленського, зазначивши, що війна не повинна була починатися. В подальшому Трамп продовжив свою критику на адресу Зеленського, стверджуючи, що той не справляється зі своїми обов’язками на посту лідера держави, і звинуватив його в тому, що він використовує Сполучені Штати для здобуття фінансової допомоги.

Він також охарактеризував Зеленського як "диктатора без виборів" і звинуватив його в ухилянні від організації демократичних виборів в умовах військового стану. Трамп додав, що рейтинг Зеленського становить лише 4%.

Читайте також