Хто є громадським консультантом та як отримати цю посаду | UACRISIS.ORG

У Українському кризовому медіа-центрі громадська організація "Асоціація громадських радників України" (АГРУ) презентувала нову навчальну програму для активістів, що реалізується за сприяння Фонду імені Гайнріха Бьолля.
У 2016 році було проведено дослідження, яке виявило, що жителі малих громад у випадку необхідності вирішення правових питань зазвичай звертаються до осіб, яким довіряють. Враховуючи ці результати, у наступному році команда експертів розробила програму громадських радників. Відтоді підготовлено понад 200 спеціалістів, які здобули знання та працюють у малих громадах по всій Україні.
В інших країнах таких фахівців, за аналогією з парамедиками, називають правовими параюристами, оскільки вони забезпечують первинну юридичну підтримку або надають важливу інформацію, необхідну для вирішення складних ситуацій, в яких опинилася людина.
Як підкреслила голова громадської організації "АГРУ" Ганна Ілащук, громадські радники — це активні члени спільноти, які проявляють небайдуже ставлення до подій у своїх громадах, регіонах та країні. Вони готові підтримувати інших у вирішенні складних життєвих ситуацій і постійно прагнуть здобувати нові знання для особистісного зростання та покращення своїх громад.
Щоб стати громадським радником, необхідно не тільки відповідати означеним критеріям, а і пройти відповідну навчальну програму, отримавши сертифікат.
"Наша програма об'єднує найкращих авторів і тренерів. Це ті практичні знання, які громадські активісти використовують у своїй діяльності в громадах. Ми даємо цим людям підтримку і змогу відчути, що вони не одні. У 2019 році спільнота громадських радників прийняла рішення об'єднатись в організацію, і зараз ми до підтримки, навчання і розвитку громадських радників ставимося як до стратегічно важливого напрямку", - повідомила Ганна Ілащук.
Зі слів координаторки навчальної програми Ірини Островської, за цей час було реалізовано 8 навчальних програм, і кожна наступна вдосконалювалась.
"Після численних заходів, організованих громадськими радниками по всій Україні, ми зробили висновок, що наразі громади в першу чергу об'єднуються навколо питань безпеки, - підкреслила вона. - Тому основними темами та модулями навчальної програми стали права людини, принципи недискримінації, співпраця та вплив на органи місцевого самоврядування, безпечна комунікація, а також безпека в громаді і психічне здоров'я."
Тренер Анатолій Левчук поділився інформацією про практичні інструменти, які будуть доступні учасникам програми.
"Це вміння в основах правозахисту, які дозволяють ефективно направляти людей до ключових правових і соціальних установ для отримання допомоги в різних питаннях, що виникають у мешканців невеликих територіальних громад. Окрім цього, до цих навичок входять вміння вирішення питань безпеки та організаційні навички. Ті активісти, які мали можливість організовувати події у своїх громадах, розуміють, що це не завжди є легким завданням", - зазначив Анатолій Левчук.
Ось посилання на анкету для участі у відборі на навчання в програмі "Громадські радники": https://forms.gle/Pj4QrBVhTdw5G1zq8