Ізраїль офіційно заявив про проведення 350 авіаударів по цілям у Сирії, в той час як Росія вирушила на вивід свого флоту з порту Тартус.
Ізраїль підтвердив, що протягом попередніх 48 годин завдав 350 ударів по цілях у Сирії. Речник Авічей Адрає опублікував у X кадри ударів і сказав, що їхньою метою є нейтралізація потенційних загроз на тлі падіння режиму Башара Асада. Ударів зазнали місця виготовлення зброї, аеродроми та батареї ППО в Дамаску, Хомсі, Тартусі, Латакії і Пальмірі, пише Politico.
У той же час Ізраїль активізував переміщення своїх військових підрозділів до буферної зони на Голанських висотах, яка межує з Сирією. Міністр оборони Ізраїлю Ізраель Кац заявив, що метою цих дій є "ліквідація стратегічних можливостей, що становлять загрозу для безпеки держави Ізраїль".
BBC повідомляло про потужний напад на портове місто Латакія. Сирійська обсерваторія з прав людини повідомила, що "військові літаки Ізраїлю" завдали шкоди або знищили близько десяти військово-морських суден та зруйнували науково-дослідний центр в районі Барзе. У 2018 році це місце вже зазнало атак від західних країн, і тодішній американський міністр оборони стверджував, що тут знаходилася частина інфраструктури, пов'язаної з хімічною зброєю.
Крім того, Латакія є рідним краєм для алавітської релігійної спільноти, до якої входить Асад.
Але не було жодних повідомлень про атаки на портове місто Тартус, де Росія протягом 50 років зберігає військово-морську присутність (останнім часом там були розміщені три фрегати, два допоміжних судна та дизель-електричний підводний човен "Кіло"). Супутникові знімки, зроблені в понеділок, свідчать про те, що кораблів там немає, хоча міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що вони просто відлучилися для морських маневрів у Середземному морі.
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков повідомив у понеділок, що Москва вживає всі "необхідні заходи для налагодження зв'язків у Сирії з особами, які можуть гарантувати безпеку військових об'єктів".
Більше на тему зміни режиму в Сирії - у матеріалі"Респектабельний ісламіст. Що відомо про нового лідера Сирії".
За даними турецького бюро CNN, Росія попросила Туреччину допомогти їй вивести війська з сирійських регіонів, окрім морської бази та авіабази. За даними журналістів, російський контингент хочуть доставити до контрольованих Туреччиною регіонів, а звідти евакуювати повітряним шляхом. У ГУР говорили, що росіяни тікають на каравані військово-повітряних засобів. На літаки вони завантажили зброю та залишки особового складу. Ізраїль почав бити по сирійський об'єктах через день після падіння режиму Башара Асада. Свої дії вони аргументують необхідністю убезпечити ізраїльтян від загроз та не допустити потрапляння зброї до рук екстремістів. Країна заперечує, що її війська наблизилися до Дамаска. В ООН закликали Ізраїль припинити удари по Сирії та наземну операцію.