Юридичний портал

Ізраїль, наслідуючи приклад Сполучених Штатів, оголосив про своє рішення покинути Раду ООН з прав людини: які події цьому передували?

В Ізраїлі позитивно оцінили рішення президента США Дональда Трампа про відмову від участі в Раді ООН з прав людини. У відповідь країна вирішила також вийти з цього органу, підтримуючи позицію Сполучених Штатів.

Цю інформацію озвучив міністр закордонних справ Ізраїлю Гідеон Саар у середу, 5 лютого. Він зазначив, що Рада ООН з прав людини зазвичай стає на захист тих, хто порушує ці права, надаючи їм можливість уникати критики, в той час як сама рада "постійно намагається очорнити єдину демократію на Близькому Сході - Ізраїль".

"Цей орган зосередив свої зусилля на агресії проти демократичної держави та розповсюдженні антисемітських поглядів, замість того, щоб захищати права людини," - зазначив міністр.

Він роз'яснив, у чому бачить прояви дискримінації: Ізраїль є єдиною державою, для якої в порядку денному Ради з прав людини існує окремий пункт, присвячений виключно їй.

"Ізраїль зазнав більш ніж 100 засуджувальних резолюцій - понад 20% усіх резолюцій, коли-небудь прийнятих Радою, більше, ніж проти Ірану, Куби, Північної Кореї та Венесуели разом узятих. Ізраїль більше не терпітиме цієї дискримінації!" - наголосив Саар.

Нагадаємо: ЗМІ писали про те, що Трамп планує вивести США з Ради ООН з прав людини через допомогу сектору Гази.

Врешті-решт, саме такий указ він підписав 4 лютого. Крім того, Трамп заявив, що Сполучені Штати продовжують призупинення фінансування Палестинського агентства з питань біженців (БАПОР) та ініціюють перевірку роботи культурної організації ООН ЮНЕСКО.

Як повідомляло OBOZ.UA, президент США Дональд Трамп висловив думку, що Сполучені Штати можуть взяти під контроль сектор Гази та виселити звідти цивільних осіб. Він запропонував, щоб палестинці, які проживають у цьому анклаві, були постійно переселені до Єгипту та Йорданії.

В Німеччині висловили незгоду з пропозицією Трампа, вважаючи її неприйнятною. На їхню думку, така ініціатива порушує міжнародне право, і вони наголошують на необхідності вирішення конфлікту на Близькому Сході через створення двох держав.

Читайте також