Юридичний портал

Кабінет Міністрів України під керівництвом Ігоря Клименка окреслив десять ключових стратегічних завдань Міністерства внутрішніх справ для забезпечення безпечного майбутнього країни.

Міністр внутрішніх справ України у своїй статті для 24 каналу визначив десять ключових завдань, які його відомство планує втілити під його leadership для забезпечення безпечного середовища в країні.

Ігор Клименко повідомив, що Міністерство внутрішніх справ України працює над посиленням безпеки, оборони та відновленням країни через реалізацію 10 стратегічних цілей. Пріоритети відомства - будівництво сучасного кордону, розмінування, безпека на дорогах, протидія злочинності, забезпечення прав ветеранів, надання якісних сервісних послуг та законодавча трансформація.

"Я маю на увазі, що цей текст я створюю не тільки в якості міністра, а й як член системи, що щодня охороняє українців - як на передовій, так і в тилу. Міністерство внутрішніх справ - це більше, ніж просто забезпечення правопорядку. У воєнний час ця структура, окрім забезпечення безпеки, стала невід'ємною частиною оборони та відновлення країни", - зазначив Ігор Клименко.

Серед головних цілей, які визначив Міністр:

1. Захист у місцевих спільнотах.

Міністерство внутрішніх справ продовжить розширювати свої ключові ініціативи:

* поліцейський офіцер громади;

* рятувальний офіцер;

* розширення мережі безпекових центрів;

* Служба 112, яка в цьому році буде розширена по всій території України.

"Особливу увагу слід приділити Службі освітньої безпеки. Діти мають навчатися в безпечному освітньому середовищі. Це актуальна вимога сучасності", - підкреслив Міністр.

2. Розвиток системи цивільного захисту.

МВС продовжить модернізацію систем оповіщення, розбудову укриттів, посилить спроможності ДСНС на місцях.

3. Гуманітарне розмінування: ключ до відновлення життя.

Серед усіх розмінованих територій близько 50% було очищено саперними підрозділами Міністерства внутрішніх справ. Що стосується підводного розмінування, то це справжня спеціалізація, що вимагає унікальних навичок та технологій, які мають піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Ігор Клименко підкреслив, що Міністерство внутрішніх справ створює комплексну екосистему.

* Офіс протимінної діяльності;

* Центр з розмінування гуманітарного характеру;

* електронний каталог небезпечних зон;

* розвиток підводного розмінування;

* уніфікація операторів в співпраці з глобальними партнерами.

4. Публічна безпека.

За словами Ігоря Клименка МВС переосмислює концепцію безпечного простору: відеомоніторинг, аналітику, безпеку в публічних місцях. Це - профілактика злочинності та відповідь на сучасні загрози.

5. Межа.

"Ми створюємо новітній кордон. Основою нашої прикордонної безпеки є сенсори, дрони та аналітичні системи. Це технологічна перешкода для нелегальної міграції та контрабанди з країнами ЄС і Молдовою. Інженерні та фортифікаційні укріплення забезпечать надійну оборону проти агресора на кордоні," - підкреслив Ігор Клименко.

6. Безпека на дорогах не обмежиться лише камерами.

Міністерство внутрішніх справ запроваджує інноваційний підхід до відповідальності, орієнтуючись на освіту, моніторинг і цифрові технології. Основна мета цього відомства полягає у зниженні рівня смертності та травмування.

7. Борьба зі злочинністю.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що нині найбільш розповсюдженими злочинами є наркозлочини та кібершахрайство. Необхідно посилити зусилля у боротьбі з цими злочинами. Увага також приділяється проблемі незаконного обігу зброї і боєприпасів. В даний час функціонує Координаційний центр, що займається протидією незаконному обігу зброї, а також існує Єдиний реєстр зброї.

8. Людина завжди займає центральне місце в кожному рішенні.

Ігор Клименко наголошує на важливості повного забезпечення лікування й реабілітації ветеранів системи МВС, гідному їх працевлаштуванні у відомчі підрозділи та анонсує відкриття власного протезного центру. Також МВС вже запровадило роботу безбар'єрних автошкіл, відкрило 5 ліцеїв МВС для дітей захисників.

Окремий блок - розшук безвісти зниклих осіб та ідентифікація тіл загиблих.

"Це наш моральний обов'язок перед кожною родиною, яка прагне дізнатися правду. Ми розробили спеціалізовану інформаційну платформу для родин і співпрацюємо з міжнародною комісією, що займається питаннями зниклих безвісти. Завдяки системному підходу і спільній роботі ми можемо встановлювати імена там, де раніше були лише номери," - підкреслив Міністр.

9. Високоякісні послуги обслуговування.

Міністерство внутрішніх справ продовжує впроваджувати цифрові технології та оптимізувати роботу в сервісних центрах і міграційній службі.

"Люди мають отримувати державні послуги швидко, зручно, без зайвої бюрократії незалежно від того, де вони зараз живуть", - стверджує Ігор Клименко.

З його слів, труднощі, пов'язані з ускладненнями при записі до сервісних центрів, поступово вирішуються. Введено нову систему електронного запису, розроблено зручний мобільний додаток "Е-запис", а також збільшено кількість екзаменаторів, серед яких є ветерани, що пройшли службу. Крім того, Міністерство внутрішніх справ активно співпрацює з Міністерством цифрової трансформації для зручнішої інтеграції наших сервісів у платформу Дія.

10. Перетворення законодавства.

У цьому пріоритеті МВС - оновлення нормативної бази правоохоронної діяльності:

* приведення у відповідність до стандартів Європейського Союзу;

* захист прав людини;

* підвищення ефективності системи.

"Багато вже зроблено, і ще більше в роботі. Дякую особовому складу системи МВС за незламну щоденну службу. Ми знаємо, що робити далі. Задля перемоги і безпеки кожного українця", - резюмував Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Читайте також