Тарас Качка, представник Кабінету Міністрів України, провів зустріч із експертами, які займаються питаннями забезпечення верховенства права.

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Тарас Качка провів зустріч з експертами, які займаються питаннями правосуддя та верховенства права. Основною темою обговорення стала актуальна ситуація щодо Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також пошук найкращих рішень для подальшої співпраці та інтеграції України в європейський простір.
На зустрічі зібралися фахівці з різних громадських організацій, серед яких були представники Центру демократії та верховенства права, Фундації DEJURE, Громадянської мережі ОПОРА, громадської організації "Адвокат майбутнього", Центру політико-правових реформ, Центру прав людини ZMINA, Української правової консультативної групи, Коаліції РПР, Лабораторії законодавчих ініціатив, Transparency International Ukraine, Антикорупційного штабу та Easy Business.
Ці організації є частиною робочих груп, які займаються підготовкою переговорних позицій України в рамках Розділу 23, що охоплює питання "Верховенства права та основоположних прав і свобод".
Тарас Качка висловив вдячність експертам за їхню відкритість до діалогу та готовність обговорити можливості подальшої реалізації Дорожніх Карт трансформації, враховуючи сучасні обставини.
Урядовець акцентував увагу на значущості досягнень у сфері верховенства права за останні десять років. В цьому контексті він підкреслив необхідність подальшої співпраці між державними органами та суспільством для пошуку рішень, що забезпечать повноцінну функціональність правоохоронних і антикорупційних структур. Також було зазначено важливість відкриття нових переговорних платформ, реалізації Дорожніх карт трансформацій на шляху до Європейського Союзу та забезпечення прозорості всіх процесів.
Сторони погодили необхідність подальшої координації та комунікації для напрацювання рішень, що дозволять зміцнити роботу антикорупційної інфраструктури й попередити потенційні загрози. Віце-прем'єр-міністр закликав до обміну актуальною інформацією, зокрема аналітичними висновками.
На зустрічі також були присутні Людмила Сугак, заступник Міністра юстиції України з євроінтеграції, Олександр Ільков, Генеральний директор Урядового офісу, що координує європейську та євроатлантичну інтеграцію, а також інші члени Урядового офісу.
Нагадаємо, переговорний Розділ 23 охоплює право та політики ЄС у сферах незалежного та ефективного судочинства; запобігання та боротьби з корупцією як загрози стабільності демократичних інститутів та верховенства права; основоположних прав та свобод, які гарантуються договорами ЄС, Хартією Європейського Союзу про основоположні права: права дітей, захист осіб, які повідомляють про порушення права ЄС, захист персональних даних, процесуальні права та гарантії, права постраждалих у злочинах, протидія расизму та ксенофобії, свобода вираження, недискримінація, захист прав ромів, гендерна рівність, права осіб з інвалідністю, права громадян держав-членів ЄС.