Кабінет Міністрів України повідомив, що країна виконала 81% своїх зобов'язань відповідно до Угоди про асоціацію.

Протягом 2014-2024 років Україна виконала 81% своїх зобов'язань за угодою про асоціацію з Європейським Союзом. Ці дані наводяться у Звіті про виконання угоди за 2024 рік, підготовленому Урядовим офісом з координації європейської та євроатлантичної інтеграції при Секретаріаті Кабінету Міністрів України.
В 11 з 24 сфер Угоди про асоціацію рівень виконання зобов'язань сягнув понад 90%, а саме: інтелектуальна власність - 98%, освіта навчання та молодь - 97%, статистика та обмін інформацією - 96%, гуманітарна політика - 94%, юстиція, свобода, безпека, права людини - 93%, державні закупівлі - 92%, політичний діалог, національна безпека та оборона - 91%, підприємництво - 91%, митні питання - 91%, оподаткування - 90%, управління державними фінансами - 90%.
У 2024 році митна галузь стала безумовним лідером у виконанні зобов'язань за Угодою про асоціацію, показавши приріст у 30%, що в результаті склало 91% загального виконання. Друге місце зайняло громадське здоров'я з приростом у 10% та загальним рівнем виконання 88%. Третю позицію посів фінансовий сектор, що демонструє приріст у 6% та загальний рівень у 74%.
Протягом 2014-2024 років основні виконавці зобов'язань за Угодою показали наступні результати: Кабінет Міністрів України реалізував 79% запланованих заходів; Верховна Рада України виконала 74% своїх зобов'язань, тоді як інші державні органи виконали 62% заходів.
Наш шлях до набуття членства в Європейському Союзі є комплексним і багаторівневим процесом. Наразі триває аналіз українського законодавства на відповідність європейським нормам, і спільно з Європейською Комісією завершено перевірку трьох з шести кластерів. Крім того, ухвалено план дій для реалізації рекомендацій, представлених Європейською Комісією в Пакеті розширення ЄС 2024. Одночасно Україна продовжує виконувати свої зобов'язання за Угодою про асоціацію, яка є одним із основних орієнтирів на шляху інтеграції до внутрішнього ринку ЄС, - зазначила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністр юстиції Ольга Стефанішина. Вона висловила вдячність за злагоджену командну роботу всіх залучених - міністерств, Парламенту та інших органів влади - у просуванні вперед, зокрема в підготовці цього звіту.
Інформаційно
Угода про асоціацію була укладена в 2014 році, причому політичний аспект був затверджений у березні, а економічний — в червні. Повну силу документ набирав з 1 вересня 2017 року.
Фактично, вона є "дорожньою картою" реформ і водночас інструментом наближення України до норм ЄС. Передбачена Угодою поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС визначає правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, частково робочої сили між Україною та ЄС, а також регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.