Юридичний портал

Катар попереджає Європу про можливе зменшення обсягів постачання зрідженого газу: ЗМІ розкрили причини цього рішення | УНН

Катар погрожував скоротити постачання газу до Європейського Союзу у відповідь на закон блоку про належну перевірку щодо примусової праці та шкоди для навколишнього середовища. Про це свідчить лист Катару до уряду Бельгії, з яким ознайомилося агентство Reuters, передає УНН.

Катар займає третє місце у світі за обсягами експорту зрідженого природного газу (ЗПГ), поступаючись лише Сполученим Штатам і Австралії. Від початку російського вторгнення в Україну в 2022 році країна забезпечує від 12% до 14% постачань ЗПГ до Європи.

У своєму листі до бельгійського уряду, датованому 21 травня, міністр енергетики Катару Саад аль-Каабі повідомив, що країна відповідає на директиву Європейського Союзу щодо належної перевірки корпоративної стійкості (CSDDD). Ця директива зобов'язує великі компанії, що функціонують в межах ЄС, виявляти та вирішувати питання, пов'язані з правами людини та екологічними аспектами у своїх постачальницьких мережах.

"Інакше кажучи, якщо до CSDDD не буде внесено жодних змін, Держава Катар і QatarEnergy будуть змушені серйозно оцінити можливості альтернативних ринків поза межами ЄС для нашого ЗПГ та інших продуктів, які пропонують більш стабільні та вигідні умови для ведення бізнесу," - зазначається в листі.

Представник Бельгії при Європейському Союзі не став коментувати лист, про який раніше повідомила німецька газета Welt am Sonntag.

Європейська комісія отримала лист від Катару, датований 13 травня, про що повідомив речник Комісії агентству Reuters. Він також зазначив, що у цей час законодавці ЄС та держави-члени обговорюють можливі зміни до CSDDDD.

"Тепер їм належить домовитися та прийняти суттєві зміни щодо спрощення, запропоновані Комісією", - сказав речник.

На початку року Брюссель висунув ініціативи щодо внесення змін до CSDDD, з метою зменшення його вимог. Це передбачає, зокрема, перенесення терміну впровадження на рік – до середини 2028 року, а також скорочення обсягу перевірок, які компаніям потрібно буде здійснювати у своїх ланцюгах постачання.

Фірми, які не дотримуються встановлених норм, ризикують отримати фінансові санкції, що можуть досягати 5% їхнього глобального доходу.

Катар висловив думку, що реформи Європейського Союзу не є достатньо масштабними.

У своєму листі Каабі підкреслив, що Катар висловлює глибоке занепокоєння з приводу вимоги CSDDD для компаній розробити стратегію адаптації до змін клімату, що відповідає меті Паризької угоди щодо обмеження глобального потепління до понад 1,5 градуса Цельсія.

"Ні Держава Катар, ні QatarEnergy не мають жодних планів щодо досягнення нульових викидів у найближчому майбутньому", - йдеться в листі, в якому зазначається, що CSDDD підриває право країн встановлювати власні національні внески до досягнення цілей Паризької угоди.

У додатку до листа, який також ознайомило агентство Reuters, Катар запропонував вилучити розділ CSDDD, який містить вимогу щодо планів кліматичного переходу.

Читайте також