Юридичний портал

Катар застерігає Європейський Союз щодо можливої зупинки постачання зрідженого газу.

Доха висловлює своє незадоволення новими екологічними та правовими стандартами, що були ухвалені в Європейському Союзі.

Катар виступив з попередженням до бельгійських урядовців про можливе зменшення обсягів постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) в Європу через їхню незгоду з новою Директивою ЄС, що стосується всебічної оцінки корпоративної стійкості.

Цей документ зобов'язує великі підприємства, які функціонують на європейському ринку, виявляти та усувати порушення прав людини і екологічних норм на кожному етапі виробничого та логістичного процесу.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на офіційного листа катарської сторони.

Згідно з повідомленнями, 21 травня міністр енергетики Катару Саад Шеріда Аль-Каабі надіслав лист до бельгійської влади, в якому чітко зазначив, що якщо Європейський Союз не погодиться переглянути положення директиви, то Доха змушена буде розглянути інші ринки для реалізації свого зрідженого природного газу.

"У документі зазначено, що державі Катар та компанії QatarEnergy слід уважно оцінити варіанти перенаправлення своїх поставок на нові ринки, поза межами Європейського Союзу, де бізнес-середовище є більш стабільним і вигідним."

Глава Міністерства енергетики Катару підкреслив, що положення нової директиви суперечать чинному законодавству країни та порушують принципи міжнародних угод. Зокрема, він зазначив, що Паризька кліматична угода надає державам право самостійно формувати свої національні стратегії у сфері клімату.

Аль-Каабі вважає, що директива Європейського Союзу підриває це право, вводячи штрафи за невиконання європейських стандартів. Він підкреслив, що така ситуація може поставити під загрозу стабільність постачання зрідженого природного газу та інших товарів компанії QatarEnergy до Європи.

"Міністр підкреслив, що компанії не повинні ставати перед дилемою між дотриманням кліматичної політики своєї держави та вимогами Європейського Союзу."

В Європейській комісії агентству Reuters стало відомо, що в даний момент Європейський парламент та держави-члени ведуть переговори щодо спрощення директиви, ініційованого Єврокомісією.

"Їм доведеться розглянути та ухвалити суттєві зміни, запропоновані Комісією", - зазначив представник ЄК.

Катар займає третє місце у світі серед експортерів зрідженого природного газу, поступаючись лише США та Австралії, повідомляє Reuters. З початку 2022 року, після вторгнення Росії в Україну, його частка на європейському ринку коливається в межах 12-14%.

Фахівці, які дали коментарі виданню Welt, підкреслюють, що без поставок газу з Катару досягнення цілей Європейського Союзу щодо повної відмови від російських енергоносіїв до 2028 року стане важко здійсненним, особливо в умовах потенційного підвищення цін.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що Євросоюз може відмовитися від російського газу на рік раніше - країни ЄС та законодавці готуються до переговорів.

Читайте також