Катар попередив Європу про можливе припинення постачання газу у відповідь на нову директиву Європейського Союзу.

Уряд Катару повідомив бельгійським властям про ймовірне зменшення обсягів постачання скрапленого природного газу (СПГ) до Європи, що пов'язано з незгодою з новою директивою Європейського Союзу, яка стосується всебічної перевірки корпоративної стійкості.
За інформацією Укрінформу, цю новину передає Reuters.
Ця директива зобов'язує великі підприємства, які функціонують на європейському ринку, "виявляти та усувати порушення прав людини і екологічних норм на всіх стадіях виробництва та логістики".
Лист, що стосується цього питання, був направлений урядові Бельгії 21 травня міністром енергетики Катару Саадом аль-Каабі.
"Іншими словами, якщо директива залишиться без змін, держава Катар і компанія QatarEnergy змушені будуть серйозно вивчити можливості альтернативних ринків поза межами ЄС для нашого СПГ та інших продуктів, які забезпечують більш стабільне та вигідне бізнес-середовище," - зазначено в листі.
Представник Бельгії в Європейському Союзі не став давати жодних коментарів щодо цього листа.
Як повідомив представник Європейської комісії, європейське агентство отримало листа від Катару, датованого 13 травня. Він також зазначив, що законодавці та уряди держав-членів ЄС наразі обговорюють можливі зміни до директиви.
На початку року Брюссель представив пропозиції щодо внесення змін до директиви, спрямовані на зменшення її вимог. Це включає відтермінування її впровадження на один рік, до середини 2028 року, а також обмеження кількості перевірок, які компанії повинні проводити у своїх ланцюгах постачання.
Компанії, які не виконуватимуть вимоги, можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі до 5% від світового обороту.
Катар висловив думку, що ці корективи не відповідають його вимогам.
Підкреслюється, що державу, розташовану у Перській затоці, відносять до трійки найбільших експортерів зрідженого природного газу (ЗПГ) у світі, поступаючись лише Сполученим Штатам і Австралії.
З початку російського вторгнення в Україну в 2022 році, країна експортувала від 12% до 14% зрідженого природного газу до європейських країн.
Як інформує Укрінформ, Європейський парламент обговорює можливість прискорення процесу відмови Європейського Союзу від імпорту російського газу, плануючи завершити цей перехід на рік раніше — до січня 2027 року.