Число незаконних переходів кордону з Європою зменшилося на одну третину.

У першому кварталі цього року спостерігається зниження кількості незаконних перетинів кордонів Європи більше ніж на 30%, що становить приблизно 34 тисячі осіб у порівнянні з тим же періодом 2024 року.
Про це повідомило виданню Politico прикордонне агентство ЄС Frontex, передає "Європейська правда".
Речник Frontex Кріс Боровскі заявив, що організація не може зробити остаточного висновку, чому таке масове скорочення відбулося за перші три місяці року, але "очевидно, що тенденція до зниження, яка спостерігалася минулого року, продовжується".
Протягом останніх кількох місяців Європейський Союз висловлював намір посилити імміграційні норми. Це включає в себе ініціативу щодо вдосконалення процесу депортації, підвищення штрафів для мігрантів, яким відмовлено у в'їзді до ЄС, а також створення спеціальних центрів повернення в країнах, що не входять до Союзу, для тимчасового розміщення осіб, які чекають на депортацію.
Frontex зафіксував зменшення кількості мігрантів на всіх ключових маршрутах до Європейського Союзу. Найбільше скорочення, яке склало 64%, спостерігалося на шляху через Албанію, Сербію, Чорногорію та Північну Македонію.
"У численних регіонах спостерігаються наслідки активнішої боротьби з організованими злочинними угрупуваннями контрабандистів та співпраці з Frontex, зокрема на Балканах", - зазначив Боровскі.
Завдяки останнім змінам у договорах з різними державами, Frontex тепер здійснює свою діяльність на межах між цими країнами, зазначив він.
Найбільш завантаженим був маршрут через Грецію, Кіпр і Болгарію, навіть незважаючи на 29-відсоткове падіння з початку року.
Безліч людей і далі намагаються перетнути кордони, ризикуючи своїм життям, як на суші, так і на воді. Згідно з даними Міжнародної організації з міграції, у першій чверті 2025 року на морських маршрутах загинуло 385 осіб, у той час як у 2024 році ця цифра становила приблизно 2300 жертв.
Згідно з інформацією, Греція може опинитися без фінансової підтримки від Frontex, оскільки прикордонне агентство Європейського Союзу проводить розслідування 12 випадків можливих порушень прав людини мігрантів на її кордонах. Це є найбільша кількість розслідувань, які наразі здійснюються щодо країн-членів.
У січні 2025 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення, згідно з яким грецька влада визнана винною у здійсненні систематичних "виштовхувань" мігрантів, що є порушенням прав людини. Раніше Європейський Союз закликав Грецію провести розслідування щодо звинувачень у тому, що представники влади відправляють мігрантів у відкрите море та їх депортують.