Китай стрімко просувається до світового лідерства в галузі штучного інтелекту, в той час як США застрягли в обговореннях щодо регуляції, згідно з останнім звітом.
Загроза національній безпеці США посилюється в контексті китайських інвестицій у швидкий прогрес штучного інтелекту. Ці висновки містяться в звіті коаліції American Edge Project, яка підкреслює, що американські інноватори є ключовим елементом економічного добробуту, національної безпеки та особистих свобод у США.
У документі зазначається, що Китай активно просувається у впровадженні штучного інтелекту, тоді як Сполучені Штати "знаходяться в стадії затримки через визначення пріоритетів регулювання ШІ", -- повідомляє Fox News.
У звіті зазначається, що національна та економічна безпека США стикається з все більшою небезпекою, оскільки Китай розпочав втілення амбітного плану, вартість якого складає 1,4 трильйона доларів, з метою досягнення технологічного панування до 2030 року.
У звіті підкреслюється, що Китай використовує технології "як засіб для проникнення своїх цінностей у світову інфраструктуру".
У звіті також розглядається, яким чином китайські системи штучного інтелекту маніпулюють історією на свою користь, заперечуючи факти, що стосуються порушень прав людини, і усуваючи будь-які критичні висловлювання щодо політичних лідерів Китаю.
Водночас, газета The Wall Street Journal попереджає про загострення "чипової війни" між Сполученими Штатами та Китаєм.
Хоча експортні обмеження з боку США ускладнили Китаю розвиток передових мікросхем, Пекін активно збільшує виробництво так званих традиційних чипів, зазначається в статті. Ці компоненти не мають тієї ж привабливості, як висококласні чипи, наприклад, мікросхеми штучного інтелекту від Nvidia, проте вони є необхідними для виготовлення важливих товарів, таких як автомобілі та побутова техніка.
У 2024 році Китай інвестував 41 мільярд доларів у технологічне обладнання для цієї галузі, що на 29% перевищує показники попереднього року. Ця сума становить близько 40% від загальносвітових витрат, порівняно з 24 мільярдами доларів у 2021 році.