Китайська фірма відкинула обвинувачення щодо "рабської праці" на своєму заводі електрокарів у Бразилії.
Компанія Jinjiang Group, підрядник китайського виробника електромобілів BYD, заперечила звинувачення бразильських органів праці, які заявили, що 163 китайських громадянина працювали на будівельному майданчику заводу BYD у "рабських умовах". Представники компанії стверджують, що це сталося через непорозуміння при перекладі, пише Reuters.
Нещодавно бразильські інспектори праці повідомили про виявлення китайських робітників, які, за їхніми словами, зазнавали експлуатації в умовах, що суперечать правам людини. У відповідь на це компанія BYD ухвалила рішення розірвати угоду з підрядником, що здійснював найм цих працівників.
Jinjiang Group визнала ці звинувачення несправедливими, підкресливши, що працівники відчули ображення своєї гідності через використання терміну "поневолені". Вони заявили, що ситуація виникла через культурні відмінності та проблеми з перекладом.
Генеральний менеджер BYD Лі Юнфей виступив з підтримкою Jinjiang Group, звинувативши "іноземні сили" та деякі китайські ЗМІ в навмисному очорненні китайських брендів і підриві відносин між Китаєм і Бразилією.
Завод BYD у Бразилії, на якому розпочнеться виробництво електромобілів у 2024 або на початку 2025 року, є частиною стратегічного плану китайської компанії розширити свою присутність на найбільшому зарубіжному ринку. Jinjiang Group також опублікувала відео, на якому група китайських робітників зачитує лист, у якому пояснюються обставини ситуації, зокрема щодо тимчасового вилучення паспортів для отримання бразильських посвідчень особи.