Юридичний портал

Коаліція країн оголосила про досягнення в роботі над створенням Спеціального трибуналу для Путіна і Російської Федерації.

Підкреслюється, що особи, які несуть найбільшу відповідальність за агресивні дії проти України, повинні бути покарані.

Коаліція держав зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України висловила тверду підтримку якнайшвидшому започаткуванню його діяльності з метою покарання російського диктатора Володимира Путіна та усіх інших воєнних злочинців. Про це йдеться у Львівській заяві Коаліції держав за підсумками зустрічі європейських топ-дипломатів.

Зокрема, міністри закордонних справ та інші представники держав-учасниць Коаліції держав привітали "завершення технічної роботи над проєктами правових інструментів, необхідних для створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України в рамках Ради Європи".

"У заяві підкреслюється надзвичайна важливість Спеціального трибуналу для реалізації правосуддя, спрямованого на притягнення до відповідальності осіб, які несуть головну провину за цей тяжкий міжнародний злочин, вчинений проти України."

Вони також акцентували увагу на тому, що після свого утворення Спеціальний трибунал, згідно зі своїм Статутом, здійснюватиме судочинство з повним дотриманням міжнародного права та прав людини, аби забезпечити відповідальність за агресивні дії та зміцнити міжнародний правовий порядок.

Коаліція держав висловлює вдячність усім, хто активно долучився до підготовчої роботи над проєктами правових документів, необхідних для створення Спецтрибуналу, зокрема, юридичним радникам, які брали участь у роботі Коаліції держав.

"У нашій заяві ми акцентуємо увагу на ключовій ролі Ради Європи у формуванні Спеціального трибуналу та висловлюємо вдячність Європейській Комісії та Європейській службі зовнішньої діяльності за їхній значний внесок. Це включає їхні зусилля у розробці проєкту Угоди між Україною та Радою Європи, що стосується створення Спеціального трибуналу, а також проєкту Статуту та Розширеної часткової угоди, які визначають умови підтримки, фінансування та інші адміністративні аспекти діяльності цього трибуналу."

Міністри також підкреслюють свою непохитну приверженість до формування Спеціального трибуналу в межах Ради Європи, з акцентом на якнайшвидший старт його роботи та забезпечення його ефективного функціонування.

З цією метою, аби зміцнити міжнародну підтримку Спеціального трибуналу, Коаліція держав звертається до інших країн та міжнародних організацій з проханням долучитися до спільних зусиль і активно підтримувати роботу Спеціального трибуналу.

"Ті з нас хто представляють держави-учасниці Ради Європи, з нетерпінням чекаємо на засідання Комітету міністрів Ради Європи в Люксембурзі 13-14 травня 2025 року, яке стане наступним кроком на шляху до формалізації створення Спеціального трибуналу в рамках Ради Європи", - йдеться у заяві.

Ця заява була узгоджена в присутності Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каї Каллас та комісара Європейського Союзу з питань демократії, правосуддя, верховенства права та захисту прав споживачів та Майкла МакГрата.

Як інформував УНІАН, президент України Володимир Зеленський вважає, що Росію слід покарати аналогічно тому, як це було зроблено з нацистами після Другої світової війни. Він закликає країни Європи до створення жорсткого трибуналу для досягнення цієї мети.

Варто зауважити, що в Україні сподіваються на те, що Спеціальний трибунал розпочне свою діяльність вже у 2026 році.

Читайте також