Юридичний портал

Кого першочергово планують люструвати українці | UACRISIS.ORG

У 2014 році Верховна Рада ухвалила Закон України "Про очищення влади". Він торкнувся суддів, прокурорів, силовиків та інших державних службовців. Люстрація була покликана усунути з посад осіб, які могли бути причетні до корупції, узурпації влади або репресій проти активістів. Пізніше - у 2019 році цей процес ослабив дію, на що вплинуло рішення Конституційного Суду.

Широкомасштабне вторгнення росіян в Україну і окупація частини її території сколихнули увагу українського суспільства до цієї теми. В якій мірі - свідчать результати дослідження "Правосуддя в контексті російської збройної агресії", проведеного соціологічною групою "Рейтинг на замовлення Центру прав людини ZMINA.

Згідно з думкою опитаних, першочерговим завданням є проведення люстрації стосовно осіб, які знаходилися на території, контрольованій Україною, і співпрацювали або підтримували Російську Федерацію (53 %), а також тих, хто був обраний депутатами або очолював незаконно створені органи місцевого самоврядування в окупованих районах (51 %). Варто звернути увагу й на тих, хто працював у нелегальних окупаційних структурах та адміністраціях (50 %), а також на військовослужбовців, працівників правоохоронних органів і суддів, які діяли на захоплених територіях (37 %).

Тему обговорюють Олексій Антипович, керівник Соціологічної групи "Рейтинг", та Дар'я Свиридова, партнерка юридичної компанії "Azones".

Читайте також