Комісар Ради Європи висловив осуд жорстоким методам, що їх застосовує поліція в Грузії.
Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О'Флаерті підкреслив, що уряд Грузії зобов'язаний дотримуватися принципу свободи мирних зібрань у контексті не припиняючихся протестів у державі.
Цю інформацію повідомили з його коментарів, як передає "Європейська правда".
О'Флаерті висловив "глибоке занепокоєння" щодо надмірного застосування сили з боку поліції стосовно протестувальників та журналістів, які висвітлюють тривалі акції протесту в Грузії.
"Влада зобов'язана виконувати свої зобов'язання в галузі прав людини і забезпечувати повагу до свободи мирних зборів, свободи висловлювання думок та свободи засобів масової інформації," – підкреслив він.
Він зазначив, що від 29 листопадам щонайменше 35 журналістів і працівників ЗМІ зазнали словесних і фізичних нападів та перешкоджання у виконанні ними своїх професійних обов'язків.
"Хоча акти насильства з боку деяких протестувальників мали місце, вони не виправдовують надмірне застосування сили з боку поліції", - зазначив він.
О'Флаерті висловив свою думку щодо новин про масове використання водометів та перцевих спреїв проти мирних протестувальників.
"Я підкреслюю, що насильство, коли воно вважається за потрібне, має використовуватися лише в крайніх випадках і відповідати суворим критеріям необхідності та пропорційності. Також розгін демонстрацій слід здійснювати тільки як останній захід, після вичерпання всіх можливостей для деескалації конфлікту. Мирні протестувальники повинні мати можливість реалізовувати своє право на свободу зібрань," - наголосив комісар Ради Європи з прав людини.
Він також зазначив, що Служба спеціальних розслідувань ініціювала перевірку можливих дій правоохоронців, які могли перевищити свої повноваження.
"Я закликаю уряд Грузії терміново звільнити всіх затриманих за здійснення свого законного права на мирні протести та виконати свої зобов'язання щодо гарантування журналістам можливості безперешкодно і безпечно висвітлювати громадські акції," - підкреслив О'Флаерті.
Відомо, що 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив про рішення Тбілісі не вести переговори щодо вступу до Європейського Союзу "до завершення 2028 року".
Його заява пролунала після схвалення резолюції Європарламенту із закликом не визнавати результат жовтневих парламентських виборів.
Після цього під парламентом в столиці розпочалися акції протесту, що супроводжувалися зіткненнями, які активно придушуються. Важливо зазначити, що в Тбілісі акція протесту в ніч на 5 грудня відбулася вперше без конфліктів із правоохоронцями та без розгону учасників.
Учора генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе провів зустріч з опозиційним президентом Саломе Зурабішвілі та Кобахідзе.