Юридичний портал

Координаційний центр: представники Червоного Хреста регулярно здійснюють візити до табору для військовополонених з Російської Федерації.

Російських військових, які потрапили в полон, утримують відповідно до стандартів Женевської конвенції. Про це заявив Петро Яценко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час екскурсії табором для військовополонених, організованої для проєкту Радіо Свобода Крим. Реалії.

Всього в Україні п'ять таборів для військовополонених. Один із них розташований на Заході країни - він один з перших і працює з 2022 року. Щодня сюди привозять нових полонених. Кількість полонених не розголошують, кажуть лише, що табір переповнений.

Із періодичністю табір відкриває свої двері для журналістських груп, і чимало іноземних медіа представників мали можливість приєднатися до Крим.Реалії під час однієї з таких екскурсій.

Читайте також: Яценко підкреслює, що для Росії головними в обмінах полоненими є військовослужбовці строкової служби та представники кавказьких народів.

"Вони мають зв'язок з зовнішнім світом, згідно з Третьою Женевською Конвенцією про поводження з військовополоненими, вони мають право надсилати листи, отримувати посилки, вибирати своїх представників для того, щоб вони зв'язувалися з адміністрацією", - сказав Яценко.

Він зазначив, що в таборі присутні спеціальні ящики для звернень до українського омбудсмена, куди вони можуть залишати свої скарги.

"Також проводяться зустрічі з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, які відбуваються тут на регулярній основі. Ці зустрічі проходять без участі адміністрації," - зазначив представник Координаційного штабу з питань роботи з військовополоненими.

У липні Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, повідомив, що міжнародні представники Червоного Хреста в основному відвідують російських військовополонених на території України.

Коментуючи вислів голови делегації МКЧХ у Росії, який стверджує, що співробітники організації нібито побували у "3 100 полонених в Росії та Україні", Лубінець зазначив, що більшість звільнених українських військових повідомили, що під час утримання "не мали можливості бачити або спілкуватися з представниками МКЧХ".

Читайте також