Кримського громадського журналіста Ремзі Бекірова постійно утримують у російському ШІЗО за те, що він читає молитви.

Згідно з інформацією, яку надавав сам політв'язень у своїх листах, він витратив значну кількість часу в жорстких умовах ув'язнення, але тиск з боку адміністрації триває.
Кримськотатарського громадянського журналіста Ремзі Бекірова продовжують тримати у штрафному ізоляторі колонії №33 в Абакані в Росії за читання п'ятиразової молитви. Про це повідомили рідні політв'язня у розмові з виданням Zmina.
Вони повідомили, що керівництво колонії не раз направляло Бекірова до штрафного ізолятора, подовжуючи його ізоляцію за те, що він виконував релігійні ритуали.
Як повідомляв сам політв'язень у своїх листах, він багато часу провів у суворих умовах ув'язнення, однак тиск адміністрації не припиняється. Родина журналіста намагалась оскаржити умови утримання в суді, проте отримала відмову. Вони також скаржилися до російської прокуратури, зокрема в Хакасії, та до уповноваженої з прав людини в Росії, однак там не відреагували.
"Проблема полягає в тому, що внутрішні правила цієї колонії забороняють читання п'ятикратної молитви. Тому необхідно оскаржити ці правила. Адже кожен із нас має право на дотримання своїх релігійних традицій. Скільки разів він виявлявся в ШІЗО, навіть важко підрахувати. Ремзі дуже обурений цим, як і ми, адже впевнені, що молитва не може бути визнана злочином," — підкреслив родич Бекірова.
Раніше Бекіров висловлював занепокоєння щодо порушення прав мусульман у виправній колонії № 33 в російському місті Абакан. Зокрема, у період з 28 лютого по 30 березня цього року, коли тривав святий місяць Рамадан, в'язням не надавали можливості снідати до сходу сонця та вечеряти після його заходу, незважаючи на те, що відповідно до релігійних норм, мусульмани можуть вживати їжу лише в ці часові проміжки. Додатково, у травні адвокат Ремзі Бекірова повідомив, що його підзахисному заборонено виконувати молитву.
Нещодавно апеляцію Ремзі Бекірова, який оскаржував дії співробітників конвою ФСВП, було відхилено Верховним судом Хакасії. Як повідомляє журналіст, під час транспортування з в'язниці до колонії, за ним постійно стежили навіть у туалеті, що він сприймає як приниження його людської гідності.
Нагадуємо, що Ремзі Бекіров – це громадський журналіст та активіст організації "Кримська солідарність", а також кореспондент інтернет-видання "Грани.ру". Він займався трансляцією стрімів, присвячених політично обумовленим переслідуванням мешканців Криму. Окрім цього, Ремзі виступив ініціатором проекту колективної підтримки родин кримських політв'язнів.
27 березня 2019 року в Криму відбулися масові обшуки, які викликали широкий резонанс. Слідчі дії проходили в населених пунктах Кам'янка, Строганівка та Біле, розташованих на околицях Сімферополя, де переважає кримськотатарське населення. Працівники ФСБ затримали двадцять осіб. Через кілька днів у Ростові-на-Дону було затримано ще трьох людей, а трьох оголосили в розшук. Пізніше до цього списку додалися ще двоє кримських татар, яких також затримали у рамках цієї справи.
Двадцять п’ять кримськотатарських активістів були звинувачені в зв'язках з ісламською політичною партією Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною організацією, хоча в багатьох країнах світу вона функціонує без обмежень відповідно до національних законів. Більшість з затриманих є членами правозахисної групи "Кримська солідарність".
Шабану Умерову, Ремзі Бекірова, Різу Ізетова та Раїма Айвазова звинуватили відповідно до частини 1 статті 205.5 Кримінального кодексу Російської Федерації за участь в організації терористичної діяльності.
10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок правозахиснику Ремзі Бекірову, призначивши йому 19 років ув'язнення.