Лідери Європейського Союзу, за винятком Угорщини, висловлять позитивну оцінку реформам в Україні, що сприяють її інтеграції, тоді як Орбан продовжує наполягати на своєму вето - Euractiv | УНН

Лідери 26 країн ЄС відзначать успіхи реформ України на шляху до вступу/ Угорщина проти, посилаючись на свій "референдум" та нібито інтеграцію війни.
Лідери Європейського Союзу, за винятком Угорщини, ймовірно, висловлять похвалу Україні за швидкість реалізації реформ, пов'язаних із її прагненням вступити до блоку. Про це свідчить проект висновків саміту ЄС, про що повідомляє видання Euractiv. Водночас Угорщина залишається на своїй позиції щодо накладення вето на українську заявку на членство в ЄС після проведення "референдуму", інформує УНН.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив журналістам у Брюсселі на саміті ЄС, що, виходячи з результатів свого "референдуму", він планує продовжувати накладати вето на відкриття будь-яких подальших розділів переговорів ЄС з Україною.
Пропагандистські консультації VOKS2025 в Угорщині щодо України виявилися маніпуляцією Орбана напередодні виборів - МЗС24.06.25, 14:58 * 2970 переглядiв
"Головною проблемою є війна. Якщо б ми включили Україну до Європейського Союзу, ми фактично інтегрували б і саму війну. Ми не прагнемо бути частиною спільноти з країною, яка знаходиться в умовах конфлікту," - зазначив Орбан.
Лідери Європейського Союзу планували провести відеозв'язок із Володимиром Зеленським під час саміту в четвер, проте стало очевидно, що прогрес у питанні українського вступу буде важко досягти, зазначає видання.
Саміт ЄС стартує у Брюсселі: Україна та оборона у центрі уваги26.06.25, 12:38 * 25089 переглядiв
Очікується, що лідери ЄС, за винятком Угорщини, "похвалять Україну за темпи реформ, пов'язаних із вступом, за найскладніших обставин"
Європейська комісія розглядає альтернативні варіанти у відповідь на можливе вето з боку Угорщини щодо початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу - повідомляє Politico 26.06.25, 15:42 * 1028 переглядів.
Брюссель та польське головування в ЄС, як вказано, спочатку сподівалися відкрити перший переговорний кластер щодо членства України та Молдови в ЄС, пов'язаний з так званими "основами" спільних цінностей, верховенства права, незалежної судової системи та прав людини, навесні.
Відповідно до внутрішнього аналізу Європейської комісії, з яким ознайомився Euractiv, "як Україна, так і Молдова будуть фактично готові до старту переговорів у цій сфері".
Відповідно до цього, передбачається, що керівники 26 держав-членів ЄС оголосять про те, що вони "бере до уваги висновки Єврокомісії, яка стверджує, що кластер "основ" готовий до запуску".
Будапешт затримував просування України протягом кількох місяців, переважно через заяви про дискримінацію національних меншин і дедалі більш проросійську позицію щодо Києва, повідомляє видання.
Напруженість досягла нового рівня нещодавно, коли обидві країни виштовхнули своїх дипломатів. Це сталося після того, як Україна оголосила про виявлення угорської шпигунської мережі в Закарпатті, регіоні, де мешкає чимало етнічних угорців.
Служба безпеки України вперше в історії виявила мережу агентів угорської розвідки: двох осіб затримано. 09.05.25, 09:36 * 3926 переглядів.
Будапешт використав цю ситуацію для того, щоб ще раз відстрочити обговорення питань національних меншин, повідомляє джерело.
Виступаючи перед представниками ЗМІ у Брюсселі, міністр з європейських справ Польщі Адам Шлапка спростував твердження про те, що польське головування було неуспішним.
"Ми активно взаємодіяли з Єврокомісією та вжили всіх можливих заходів у цьому напрямку - все вже готове для ухвалення рішення," - зазначив Шлапка.
Відповідаючи на запитання щодо постійних перешкод з боку Угорщини, Шлапка заявив, що він "закликатиме угорський уряд запитати угорську меншину в Україні, чи хочуть вони, щоб Україна вступила до ЄС".
"На мою думку, лише невелика частина людей прагне цього," - зазначив він.