Юридичний портал

Лубінець: Основна вимога Офісу омбудсмена стосується МКЧХ.

Серед організацій, до яких у Офісу омбудсмена є претензії, є Міжнародний комітет Червоного Хреста і Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Напівмісяця. До Національного товариства Червоного Хреста України в Офісу омбудсмена претензій немає.

Цю інформацію під час пресконференції озвучив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, як повідомляє кореспондент Укрінформу.

"По Червоному Хресту, то цих організацій є три. Національний Червоний Хрест - у нас до них точно немає не те що претензій, а тільки подяка. Це Національне товариство Червоного Хреста України. Друга організація - це Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Напівмісяця, куди входять всі національні товариства. І до цієї організації у нас є купа претензій", - зазначив він.

Уповноважений з прав людини зазначив, що одним із аспектів, які викликають занепокоєння щодо діяльності Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Напівмісяця, є офіційне членство російського Червоного Хреста в цій організації.

"Офіційно підтверджено, що національний Червоний Хрест Росії, зокрема, був залучений до незаконної депортації українських дітей. Ми маємо визнання і докази того, що, порушуючи статут Міжнародної федерації Червоного Хреста і Червоного Напівмісяця, ця організація ігнорувала факти крадіжки майна українського Червоного Хреста в Криму, яке російський Червоний Хрест використовує публічно. І ми не можемо добитися жодної реакції з їхнього боку," - зазначив омбудсмен.

Лубінець зазначив, що основна вимога Офісу уповноваженого з прав людини стосується Міжнародного комітету Червоного Хреста.

"Якщо вони стверджують, що росіяни їм перешкоджають, ми запитуємо: 'Де ви це задокументували або висловили?'. Якщо доказів немає, це означає, що вони визнають – росіяни все роблять за правилами. Щомісяця військовополонені українські солдати мають право на листування, отримання посилок та медичну допомогу. Ті, хто зазнав серйозних поранень або хвороб, повинні бути безумовно репатрійовані в Україну. Проте цього, на жаль, не відбувається," - підкреслив він.

На переконання українського омбудсмена, їхня нейтральна позиція не повинна служити виправданням для бездіяльності, і МКЧХ має дотримуватися об'єктивності: слід визнавати, що Україна виконує всі необхідні документи стосовно полонених, тоді як російська сторона цього не робить.

Згідно з інформацією, наданою правоохоронними органами, 12 вересня цього року російські війська здійснили артилерійський обстріл трьох автомобілів Міжнародного комітету Червоного Хреста у селі Віролюбівка, що знаходиться в межах Костянтинівської громади, під час проведення акції з роздачі гуманітарної допомоги.

Читайте також