Юридичний портал

Лубінець поділився інформацією про кількість українців, які перебувають за межами країни в даний момент.

Більше ніж 6,9 мільйона українців були змушені залишити свою батьківщину внаслідок повномасштабної агресії Росії. Уряд повинен забезпечити умови для їхнього повернення.

Заява про це була зроблена Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Дмитром Лубінцем на парламентському форумі-діалозі "Українці за кордоном: виклики, підтримка, повернення", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З моменту початку масштабного вторгнення з України виїхали 6,9 мільйона громадян. Деякі з них вже успішно інтегрувалися в нові країни, інші тільки починають адаптацію, але всі мають право на захист і підтримку", - підкреслив Лубінець.

Згідно з його словами, Секретаріат уповноваженого у 2024 році здійснив велике дослідження умов життя українських громадян за кордоном. Аналіз базується на опитуванні більше чотирьох тисяч людей, фокус-групах та зустрічах з громадами, і став основою аналітичного звіту "Вимушене переміщення за кордон", який був представлений у березні.

За його словами, документ містить як глибокий аналіз, так і конкретні рекомендації для органів виконавчої влади - щодо захисту прав українців, збереження їхньої ідентичності та сприяння поверненню.

Лубінець поінформував, що згідно з результатами дослідження, 38% опитаних вже адаптувалися в інших країнах і не планують повертатися до України, "і лише 25% мають намір повернутися найближчим часом".

Омбудсмен акцентував увагу на важливих факторах, які впливають на бажання людей повернутися на рідну землю: припинення військових конфліктів, наявність можливостей для працевлаштування та забезпечення доступного житла.

"Наше завдання сьогодні -- не лише захищати права українців за кордоном, а й створювати умови для їхнього повернення додому. Це не тільки про демографію, це про майбутнє нашої країни", - зазначив уповноважений.

Він підкреслив важливість створення державою дієвих механізмів для реінтеграції, які охоплюватимуть програми з працевлаштування, забезпечення житлом, надання психологічної підтримки та сприяння збереженню української ідентичності за межами країни.

"Права наших громадян не закінчуються на кордоні. Лише спільними зусиллями держави, міжнародних партнерів і громадянського суспільства ми зможемо гарантувати кожному та кожній гідність і захищеність", - додав Лубінець.

Як зазначив Укрінформ, українська влада спільно з міжнародними партнерами планує забезпечити продовження терміну тимчасового захисту для наших громадян у країнах Європейського Союзу.

Читайте також