Лубінець висунув основну критику до Міжнародного комітету Червоного Хреста — деталі ситуації.
МКЧХ повинен дотримуватись об'єктивності: варто зазначити, що Україна виконує всі необхідні норми щодо поводження з полоненими, тоді як російська сторона не дотримується цих принципів.
Серед питань, які існують в України до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, є те, що туди офіційно входить російський Червоний Хрест, який, як офіційно визнано, брав участь у незаконній депортації українських дітей. І найбільша претензія в Офісу омбудсмена саме до МКЧХ. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Цю інформацію було озвучено під час пресконференції, яку провів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, як повідомляє агентство "Укрінформ".
До Офісу омбудсмена не надійшло жодних претензій від Національного Товариства Червоного Хреста України.
"По Червоному Хресту, то цих організацій є три. Національний Червоний Хрест - у нас до них точно немає не те що претензій, а лише подяка. Це Національне Товариство Червоного Хреста України. Друга організація - це Міжнародна Федерація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, куди входять всі національні товариства. І до цієї організації у нас є купа претензій", - повідомив Лубінець.
Уповноважений з прав людини зазначив, що національний Червоний Хрест Росії, зокрема, був залучений до незаконного вивезення українських дітей.
"У нас визнано і підтверджено, що в порушення статуту Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця вони заплющили очі на те, що російський Червоний Хрест вкрав майно українського Червоного Хреста у Криму і публічно ним послуговується. І жодної реакції ми від них не можемо добитися", - заявив омбудсмен.
Лубінець повідомив, що основна скарга Офісу омбудсмена стосується Міжнародного комітету Червоного Хреста.
"Бо якщо вони кажуть, що їх не допускають росіяни, ми їм кажемо: "Де ви про це написали чи зафіксували?". Якщо цього немає, то вони погоджуються, що росіяни все виконують... Кожен місяць військовополонені української армії мають право на листування, отримання посилок, отримання меддопомоги. Тяжкопоранені й тяжкохворі мають репатріюватися без жодних умов до України. Але все це не відбувається", - заявив він.
Омбудсмен підкреслив, що їхня нейтральна позиція не повинна слугувати виправданням для бездіяльності, і що МКЧХ зобов'язаний дотримуватися об'єктивності: необхідно вказувати на те, що Україна виконує усі вимоги щодо полонених, тоді як російська сторона цього не робить.