Необхідно сформувати не менше трьох територіальних управлінь, а чисельність штату повинна становити приблизно 150 осіб: Решетилова про Офіс військового омбудсмена | УНН
У кожному силовому відомстві України планують створити підрозділ із захисту прав людини. Офіс військового омбудсмена матиме штат 150 осіб та три територіальних управління.
Очікується, що Офіс військового омбудсмена буде мати не менше трьох регіональних управлінь, а загальна чисельність співробітників складе приблизно 150 осіб. Про це заявила Ольга Решетилова, Уповноважена Президента з питань захисту прав військовослужбовців та їхніх сімей, під час телемарафону, повідомляє УНН.
Відомості
Спершу Решетилова привідкрила деталі законопроєкту про військового омбудсмена і зазначила, що у документі прописується, що в кожному відомстві, наприклад, в СБУ, Нацгвардії, має бути створений підрозділ, який відповідає за права людини.
"Я впевнена, і це відображено у законопроєкті стосовно військового омбудсмена, що в кожному міністерстві слід створити спеціалізовані підрозділи, що займатимуться захистом прав людини. Наприклад, в Міністерстві оборони уже функціонує центральне управління, яке відповідає за права військовослужбовців. Незважаючи на те, що їхній штат ще не повністю укомплектований і існує безліч труднощів, вони продемонстрували свою ефективність. Я переконана, що аналогічні підрозділи необхідно створити в Національній гвардії, Державній прикордонній службі, Службі безпеки України та інших органах, щоб вони могли самостійно вирішувати свої внутрішні проблеми", - зазначила Решетилова.
Вона пояснила, що якась частина скарг, якась частина проблемних питань буде надходити в такі підрозділи.
Якщо ці механізми виявляться неефективними та недієвими, то буде активовано Офіс військового омбудсмена. Найбільш складні та актуальні питання стануть пріоритетом цього офісу. Крім того, ми плануємо створення щонайменше трьох територіальних управлінь, що забезпечить тісну співпрацю з військовими підрозділами на місцях, а також з місцевою адміністрацією для вирішення проблем, пов’язаних із місцевими правоохоронними органами. Я вважаю, що оптимальна чисельність штату має становити близько 150 осіб, і ця цифра виглядає цілком реалістичною.
Доповнення можна перефразувати як "додаткова інформація" або "допоміжні матеріали".
Решетилова зазначила, що наразі на першому плані стоїть ухвалення законопроєкту щодо військового омбудсмена. Вона підкреслила, що вже в найближчі дні остаточний варіант документа буде передано Президенту.
30 грудня 2024 року Президент України Володимир Зеленський призначив Ольгу Решетилову на посаду першого військового омбудсмена. Зараз вона обіймає посаду уповноваженої Президента України у справах захисту прав військовослужбовців та їхніх родин.