Мер Одеси Труханов ускладнює процес підготовки до відкриття першого інклюзивного пляжу: меценат звернувся до державних органів за підтримкою.

З перших днів підготовки до пляжного сезону -- 2025 адміністрація безкоштовного інклюзивного пляжу в Одесі стикається з купою перешкод з боку мерії на чолі з Геннадієм Трухановим -- починаючи від заборони заїзду на територію і до користування необхідною інфраструктурою. Про це в ефірі "Єдиного телемарафону" повідомив підприємець, засновник пляжу Юрій Дегас.
Він повідомив, що звернувся за підтримкою до президента України Володимира Зеленського, офісу Першої леді Олени Зеленської, уповноваженої з безбар'єрності Тетяни Ломакіної та омбудсмена Дмитра Лубінця.
"Ми вже протягом тижня намагаємося розпочати нашу роботу після отримання дозволу від військової адміністрації на підготовку до сезону. Однак міський голова Труханов всіляко перешкоджає цьому процесу, не даючи можливості запустити техніку для вирівнювання пляжу. Хоча ми маємо всі необхідні дозволи для заїзду, техніка не допускається, і нам погрожують. Крім того, нам скасували технічні умови щодо водопостачання та каналізації, не продовжують попередній договір і лякають людей, які хочуть допомогти нам у цій справі," — підкреслив Дегас.
Серед можливих мотивів дій міської адміністрації підприємець вказує на бізнес-інтереси мера та його партнерів: "Вони прагнуть забудувати всю прибережну територію, вже отримані дозволи на зведення 8 700 квадратних метрів, і їм необхідні приватні пляжі для дорогих апартаментів".
Дегас зазначив, що завдяки активній підтримці та увазі до проблеми вдалося нещодавно затримати та призупинити це протиправне будівництво. Однак тепер виникли нові труднощі з боку міської адміністрації.
"Про Одесу, мені здається, забули, а Труханов вирішив, що вона його власність, мабуть. Тому що забудовується і знищується не тільки цей шматок. Інклюзивний пляж -- це такий самий яскравий тригер, тому що, ну треба геть з'їхати з глузду, щоб намагатись йому заважати. Це соціальний проект, який як ніколи потрібен", -- обурюється підприємець.
За словами засновника інклюзивного пляжу, протягом сезону понад 40 000 людей із посвідченнями користуються його послугами, а загальна кількість відвідувачів значно перевищує цю цифру.
"Це унікальне місце, яке повністю пристосоване для людей з інвалідністю, не має аналогів ані в Україні, ані в Європі. Все, що тут збудовано, створено з любов’ю та з урахуванням принципів безбар'єрності. Це штучно насипане місце на воді, куди було використано 30 000 тонн гальки та 5 000 тонн граніту, а також стільки ж бетону, скільки потрібно для зведення п'ятиповерхового будинку. Тут функціонують електрокари, є пандуси, медичний пункт, а також укриття, які збудовані в умовах війни. Персонал з 22 людей забезпечує обслуговування та допомогу, а шезлонги і всі послуги надаються абсолютно безкоштовно, фінансування відбувається за рахунок приватних коштів", — поділився подробицями цього непересічного проекту Юрій Дегас.