Мезенцева закликала людей подавати заявки на реєстрацію збитків через платформу Дія.

Народна депутатка, заступниця голови Комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС, голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева в інтерв'ю ведучому програми "Європейський простір" Юрію Фізеру зазначила, що ПАРЄ створює спеціальний трибунал за злочини агресії РФ
Про це вона сказала в етері телеканалу "Еспресо".
ПАРЄ є однією з небагатьох інституцій, яка, згідно зі своїм статутом, виключила Росію з членства. Можливо, це рішення було прийнято не зовсім своєчасно — адже його слід було ухвалити ще в 2014 році. Однак наразі організація працює над створенням спеціального трибуналу для розслідування злочинів агресії, і документи для його заснування вже підготовлені на основі рекомендацій Ради Європи. ПАРЄ активно підтримує справедливість через спеціалізовані міжнародні механізми.
Я закликаю всіх українців подаватися до Реєстру збитків і компенсацій через застосунок "Дія". Наразі там доступні дев'ять категорій для фіксації матеріальних і нематеріальних збитків - зникнення родича або близької людини, полон, пережиті акти сексуального насильства, тортури, примусове переміщення, втрата майна тощо. Чим більше фактів ми зможемо зібрати та передати до Гааги, тим більше ми зможемо наповнити коштами цей компенсаційний механізм, який ми плануємо вибрати з заморожених російських активів", - пояснила Мезенцева.
За словами голови української делегації в ПАРЄ, в цьому Україну підтримують практично всі держави.
"Не можу стверджувати, що Угорщина робила якісь значні поступки, але така можливість існує в майбутньому. Незалежно від політичних уподобань, наші колеги проявляють підтримку у питаннях повернення незаконно депортованих дітей, обміну військовополоненими та повернення цивільних осіб з полону. Це видно як у резолюціях, що виносяться на голосування, так і в діяльності відповідних комітетів, де багато угорських представників є активними членами Комітету з прав людини, Комітету з юридичних питань та політико-правового напрямку", – зазначила Мезенцева.
Голова української делегації в ПАРЄ зазначила, що політична обстановка залишається напруженою.
"Ми продовжуємо нашу діяльність і маємо збільшити активність у налагодженні контактів. Хочу звернути увагу на ситуацію, що склалася навколо питання національних меншин. У період, коли панував великий ажіотаж, саме представники реальних організацій нацменшин Закарпаття надали змістовні листи, в яких висловили вдячність за співпрацю та оновлення складу робочої групи. Це були справжні люди, які дякували Україні за її підтримку, за дотримання міжнародних конвенцій щодо прав людини та норм, рекомендованих Венеційською комісією. Незважаючи на напружену політичну атмосферу, ми продовжуємо пояснювати нашу позицію та працювати над цими питаннями", - підкреслила Мезенцева.