Юридичний портал

"Порошенко прокоментував резолюцію ЄНП, зазначивши, що ми засвідчили підтримку суверенітету України та прагнення до справедливого миру."

П'ятий президент України Петро Порошенко в інтерв'ю журналістам у Валенсії, де проходив Конгрес Європейської народної партії, поділився основними аспектами Резолюції на підтримку України. Цей документ був прийнятий з урахуванням пропозицій від "Європейської Солідарності", які лідер партії особисто вніс під час підготовки тексту.

"Чому це так важливо для нас? Бо це найбільший річний форум найбільшої політичної сили Європи, яка має більше 50% в Європейській Раді, більше 50% в Європейській Комісії і поки що 13 голів держав та урядів країн-членів Європейського Союзу. А невдовзі до них доєднається ще й майбутній Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, великий мій друг, великий друг України. Щойно доєднався Канцлер Австрії - також член нашої політичної родини", - пояснив Порошенко.

"Нам вдалося забезпечити, щоб питання України мало перший пріоритет. Не було жодного виступу, де б не висловили слова підтримки Україні. Також була підтримана наша ініціатива, так звана ініціатива невизнання. Невизнання жодних окупованих Росією територій російськими. Це сьогодні дуже потужний меседж з Валенсії", - наголосив Порошенко.

"Ми не маємо права дозволити жодні дії щодо зняття або послаблення санкцій, а також їх ерозії стосовно Російської Федерації. Лише після досягнення стабільного і надійного миру через силу, який гарантує безпеку на континенті, можна говорити про будь-які зміни. Це має бути мир, що супроводжується ініціативою "чоботи на землі" від коаліції охочих, коли військові представники країн Європейського Союзу будуть розміщені в Україні для запобігання новим агресіям проти нашої держави", - зазначає Порошенко.

Ще один ключовий аспект Резолюції ЄНП стосується збільшення обсягу оборонної допомоги для нашої країни, включаючи спільні проекти в оборонній галузі та інвестиції в оборонну промисловість. Крім того, передбачено фінансову підтримку реформ в Україні. Окремо зазначено заклик Європейської народної партії до українського уряду дотримуватися принципів демократії, політичного плюралізму та верховенства права.

"Ми абсолютно не можемо дозволити, навіть у період воєнного стану, зменшення демократії, обмеження свобод, ослаблення верховенства права, порушення прав людини, переслідування опозиційних сил та інші важливі аспекти, які чітко визначені в першому кластері 'Основи'. Це так звані основоположні права і свободи, які є вирішальними для початку та завершення переговорів щодо членства в Європейському Союзі", - підкреслив лідер опозиції.

Читайте також