Мільйони євро на відновлення електричних мереж. Італія готова підтримати Україну в перебуванні цієї зими.
Італія прийняла рішення виділити 200 мільйонів євро для відновлення енергетичної інфраструктури України.
Про це заявив віцепрем'єр і міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні під час пленарного засідання Італійсько-Українського бізнес-форуму в Римі, повідомляє Укрінформ.
"Ми маємо намір підтримати Україну вже в цей складний час війни. Саме тому ми вирішили вкласти 200 млн євро у відновлення електричних мереж, які постраждали від російських нападів. Ми не дозволимо, щоб 'генерал Зима' став на бік Росії," — підкреслив Таяні.
Він також висловив надію, що італійські фірми візьмуть активну участь у відновленні України, а українські бізнеси матимуть змогу налагодити партнерство в Італії.
Таяні акцентував увагу на тому, що бізнес-форум охоплює не лише теми відновлення інфраструктури. Він зазначив, що Україна, будучи кандидатом на вступ до ЄС, увійде до складу єдиного європейського ринку, тому обом сторонам необхідно вже сьогодні почати активну роботу над поглибленням економічних зв'язків.
29 серпня 2024 року тодішній голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький заявляв, що апокаліптичний сценарій на кшталт блекауту взимку задіяний не буде. Україна набагато краще готова до зими 2024-2025 років з точки зору транспортної мережі Укренерго, ніж у 2022-2023 роках.
Одночасно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму виступі 10 вересня підкреслив, що наближається зима може виявитися надзвичайно складною. Згідно з інформацією Міністерства енергетики, через російські атаки в 2024 році Україна втратила більше ніж 9 ГВт електричної потужності, що могло б задовольнити потреби в електроенергії чотирьох країн Європейського Союзу.
Видання Politico зі свого боку писало, що зима може стати переломним моментом для України в енергетичній війні, оскільки під прицілом Росії - ключові підстанції, що забезпечують українські АЕС.
19 вересня моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у звіті повідомила, що дефіцит електроенергії в Україні може призвести до відключення світла взимку від чотирьох до 18 годин на добу. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна після цього провела переговори з ООН і з'ясувала, що в організації немає аргументів для таких розрахунків.