Юридичний портал

Міжнародна організація з міграції планує надати допомогу 2 мільйонам людей в Україні протягом цього року.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) має на меті надати допомогу двом мільйонам осіб, які постраждали від війни в Україні, та звертається до донорів з проханням виділити 255 мільйонів доларів для реалізації цієї ініціативи, повідомила пресслужба організації.

З наближенням четвертого року повномасштабного конфлікту в Україні, Міжнародна організація з міграції (МОМ) закликає виділити 255 мільйонів доларів для допомоги двом мільйонам людей, які постраждали від війни у 2025 році. Про це йдеться у заяві МОМ, отриманій агентством "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

Згідно з інформацією, майже третина українців потребує гуманітарної підтримки, а внутрішньо переміщені особи та ті, хто повертається додому, залишаються особливо вразливими. За даними нещодавнього звіту Міжнародної організації з міграції, близько двох третин з 3,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні перебувають поза домом вже більше двох років. Багато з них вичерпали свої фінансові резерви і не мають можливостей для заробітку. Приблизно 4,2 мільйона людей повернулися на батьківщину після переміщення, з яких чверть зазначила, що повернулася з-за кордону. У порівнянні з тими, хто не переміщувався, вони частіше витрачають свої заощадження, погоджуються на низькооплачувану працю та продають своє майно для задоволення основних потреб.

МОМ працює в Україні та сусідніх країнах, надаючи критично важливу допомогу та іншу підтримку, яка сприяє відновленню постраждалих від війни громад.

В Україні МОМ допомагає покращити умови життя та забезпечити безперервний доступ до послуг: відновлює житло та соціальні установи, зокрема медичні заклади та колективні центри, які використовуються як місця тимчасового притулку. Серед інших ініціатив МОМ також надає медичне обладнання лікарням та забезпечує психосоціальну підтримку людям. За останні три роки понад 6 млн. людей в Україні прямо чи опосередковано отримали користь від гуманітарних інтервенцій та ініціатив із відновлення МОМ.

В державах, що приймають українських біженців, Міжнародна організація з міграції (МОМ) надає підтримку урядам, місцевим адміністраціям та громадським організаціям, допомагаючи інтегрувати біженців у суспільство. Це здійснюється шляхом сприяння їх економічній самостійності через мовні курси, розвиток професійних навичок і підтримку у пошуку роботи.

З лютого 2022 року більше ніж 980 тисяч біженців у сусідніх країнах отримали безпосередню допомогу, тоді як 2 мільйони осіб скористалися підтримкою організації опосередковано. Міжнародна організація з міграції (МОМ) разом із місцевими партнерами в Україні надали допомогу понад 37 тисячам людей, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації та порушень прав людини, пов'язаних із війною, включаючи катування, свавільні затримання та насильство.

"МОМ закликає донорів і партнерів продовжувати підтримувати довгострокові рішення, спрямовані на зменшення залежності громад в Україні від гуманітарної допомоги та підготовку ґрунту для наступних кроків. Серед найбільш нагальних потреб -відновлення та модернізація критично важливих об'єктів громадської інфраструктури, таких як електро- та водопостачання, водовідведення, опалення, притулок і доступне житло, а також створення та збереження робочих місць. Разом із міжнародною спільнотою МОМ готова продовжувати надавати підтримку українцям, які її потребують, доти, доки це буде необхідно", - наголошує МОМ у повідомленні.

Читайте також