Міжнародна правозахисна організація Freedom Now звернулася до ООН з петицією, що представляє інтереси журналіста Єсипенка.
Публічна петиція буде розглянута WGAD у найближчі тижні, після чого вона буде передана уряду Росії.
Міжнародна організація з прав людини Freedom Now звернулася до робочої групи ООН з питань безпідставних затримань (WGAD) з петицією, в якій представляє інтереси Владислава Єсипенка, фрилансера Крим.Реалії, засудженого російською владою в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомляє Радіо Свобода.
У документі, який є у розпорядженні Крим.Реалії, вказуються численні випадки, коли російська влада порушувала права Владислава Єсипенка, який виконував журналістську роботу в тимчасово окупованому Криму.
Згідно з інформацією від Freedom Now, петиція є відкритою для громадськості, і в найближчі тижні WGAD здійснить її первинний аналіз, після чого направить її до уряду Росії.
Російській стороні надано 60 днів для реагування. У випадку, якщо уряд Росії не надасть жодної відповіді, WGAD продовжить аналіз ситуації і винесе свій вердикт.
Владислав Єсипенко -- український журналіст, фрилансер Крим.Реалії. До арешту висвітлював соціальну та екологічну проблематику, проводив опитування кримчан.
Згадаємо, що раніше дружина журналіста Катерина Єсипенко повідомляла про те, що на Владислава Єсипенка, політв'язня та журналіста "Крим. Реалії", який отримав незаконний вирок у вигляді 5 років позбавлення волі, в місцях ув'язнення посилився моральний тиск.
10 березня 2021 року російські окупанти затримали Владислава Єсипенка, фрилансера проєкту "Крим.Реалії", що належить "Радіо Свобода". Це сталося після його участі в заході, присвяченому дню народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії заявили, що журналіста затримали нібито за збори інформації "на користь українських спецслужб".
6 квітня під час "судового" засідання в Сімферополі Єсипенко вперше особисто поділився жахливими подробицями про тортури, які він зазнав у в'язниці. Крім того, інформацію про катування та знущання з боку ФСБ він виклав у своїх листах з ув'язнення, які були опубліковані виданням "Крим.Реалії".
ФСБ висунула обвинувачення журналісту в нелегальному виготовленні боєприпасів, зокрема, у "вийманні з укриття частин вибухового пристрою". Російські правоохоронці стверджують, що Єсипенко мав намір вилучити гранату з таємного місця за вказівкою Служби зовнішньої розвідки України.
16 лютого 2022 року нелегітимна "влада" Криму винесла вирок Єсипенку, призначивши йому шість років ув'язнення в колонії загального режиму та штраф у розмірі 110 тисяч рублів (більше 41 тисячі гривень).
З закликом до звільнення журналіста виступили Міністерство закордонних справ України, кілька правозахисних організацій країни, "Репортери без кордонів", Державний департамент США та Джеймі Флай, президент "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода" (RFE/RL).
Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрилансера "Крим.Реалії" -- проєкту "Радіо Свобода", який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.