Юридичний портал

Моніторингова місія ООН аналізує вплив російських атак на енергетичну інфраструктуру України.

Цього тижня масштабні удари Російської Федерації по енергетичній інфраструктурі України викликали "значне занепокоєння" в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

За інформацією Укрінформ, представник Верховного комісара Джеремі Лоуренс у пʼятницю зробив заяву, в якій висловив занепокоєння УВКПЛ щодо "долі цивільних осіб, які переживають зиму, наповнену викликами та стражданнями".

Він зауважив, що удари з використанням ракет та безпілотників дальнього радіусу дії, завдані в четвер, спричинили шкоду щонайменше в 13 регіонах і призвели до відключення електроенергії у більш як мільйона споживачів по всій країні.

"З березня енергетична інфраструктура України опинилася під постійними ударами, які призвели до значних збитків для громадянського населення", - підкреслив Лоуренс.

Оскільки температура опускається нижче нуля і, ймовірно, продовжуватиме знижуватись, електрична енергія та пов’язані з нею послуги набувають особливої значущості для виживання населення, підкреслив він.

На думку експерта, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні аналізує наслідки цих атак, фіксуючи їхній вплив на виробництво електроенергії, водопостачання, системи опалення й гарячого водопостачання, а також на сферу охорони здоров'я та освіти.

Верховний комісар укотре повторив, що пошкодження чи знищення енергетичної інфраструктури викликає "серйозне занепокоєння щодо дотримання російськими силами основоположних принципів міжнародного гуманітарного права - стосовно розрізнення, обережності та співмірності при веденні бойових дій", додав речник.

Він підкреслив необхідність ретельного розслідування регулярних нападів та притягнення до відповідальності тих, хто в цьому винен.

"Ми знову звертаємося до Російської Федерації з вимогою терміново зупинити всі напади на енергетичну інфраструктуру України, що є життєво важливим для її цивільних громадян, а також закликаємо до відповідальності за всі незаконні дії. Крім того, міжнародна спільнота повинна надати Україні пріоритетну допомогу в ремонті та відновленні її енергетичних систем", - підкреслив Лоуренс.

Як повідомляв Укрінформ, під час двох останніх масованих атак на українську енергосистему, 17 і 28 листопада, Росія використала 211 ракет і 187 ударних безпілотників.

Читайте також