Міністерство внутрішніх справ створює базу ДНК родичів зниклих дітей.

Ініціатива звертається до українських сімей із проханням подавати офіційні запити до Національної поліції України та надавати зразки ДНК, що сприятимуть ідентифікації дітей і їхньому возз’єднанню з рідними.
В Україні стартувала масштабна національна ініціатива з формування єдиної ДНК-бази для родичів зниклих дітей. Основною метою цієї кампанії є повернення українських дітей, які були депортовані або незаконно вивезені з тимчасово окупованих територій. Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ у понеділок, 5 травня.
"Це є істотним, оскільки навіть у випадку, коли дитині видають нові документи і змінюють її особисті дані, генетична інформація залишається незмінною основою для визначення родинних зв'язків і справжньої ідентичності", - зазначили в установі.
В Міністерстві внутрішніх справ підкреслили, що цей інструмент має потенціал функціонувати не лише в наш час, а й у майбутньому. Кожна дитина повинна мати можливість повернутися додому і відновити свою ідентичність.
"Якщо ви є близьким родичем зниклої дитини, будь ласка, надайте зразок ДНК. Це сприятиме її поверненню в Україну", - йдеться в зверненні.
На веб-сайті Міністерства внутрішніх справ опубліковано детальний план дій та контактні дані регіональних центрів підтримки.
Інформаційна кампанія "Повернемо українських дітей додому" реалізується Міністерством внутрішніх справ України, Уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Національною поліцією України, ініціативою Президента України Bring Kids Back UA у співпраці з МКЗБ та стала можливою завдяки підтримці уряду Нідерландів та Канади.
Міністерство юстиції України раніше заснувало Реєстр інформації про дітей, які були незаконно вивезені до Росії.
Крім того, Верховна Рада затвердила в першому читанні проект закону, який передбачає покарання за неправомірне переміщення та використання дітей в військових цілях представниками іноземних держав.
Повідомлялося, що під контролем країни-агресора Росії залишаються до 1,6 млн українських дітей - вони або депортовані, або змушені жити в окупації.
Нагадуємо, що Росія насильно перевезла близько 20 тисяч дітей з України. Цю інформацію озвучив Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради з прав людини.