Міністерство внутрішніх справ оголосило про старт збору зразків ДНК у родичів зниклих дітей.

В Україні розпочинається ініціатива щодо формування єдиної національної бази ДНК-даних родичів зниклих дітей, про що повідомило Міністерство внутрішніх справ 5 травня.
Відповідні органи підкреслюють, що, незважаючи на зміну документів і особистих даних дитини, генетична інформація залишається незмінним та надійним підґрунтям для визначення родинних зв'язків і справжньої ідентичності особи.
Згідно з інформацією Міністерства внутрішніх справ, ДНК-профіль буде зберігатися в захищеній базі даних Національної поліції України і використовуватиметься виключно для визначення долі дітей, які були депортовані, примусово переміщені або зникли безвісти.
"Цей інструмент здатний працювати не лише сьогодні, але й через багато років. Кожна дитина має право повернутися додому та відновити свою ідентичність", - заявляє пресслужба.
Читайте також: З підконтрольної окупантам території Херсонщини вдалося визволити чотирьох дітей - Прокудін.
МВС закликає кровних родичів зниклих дітей здати зразок ДНК, щоб допомогти повернути їх до України. Також міністерство просить звернутися до Нацполіції в разі наявності будь-якої інформації про дитину, яка була депортована або примусово переміщена з окупованих територій України.
1 травня Міністерство юстиції оголосило про запуск Реєстру даних про дітей, які були депортовані або примусово переміщені.
За словами Дарії Зарівної, директорки Bring Kids Back UA, з початку повномасштабного вторгнення Росія оголосила про вивезення 744 тисяч українських дітей на свою територію. При цьому Україна не має можливості ані підтвердити, ані спростувати ці дані, оскільки РФ не надає інформації ані українським, ані міжнародним організаціям.
Досліджуйте також: З території, що знаходиться під російською окупацією, вдалося повернути ще 12 дітей - Зарівна.
За офіційними даними України, за час війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей. Уповноважена ВР з прав дитини Дар'я Герасимчук називає цифру в "кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч".
На 26 лютого Україна вдалося повернути 1227 дітей з території Російської Федерації та тимчасово окупованих районів, повідомила перша леді України Олена Зеленська.
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд, розташований у Гаазі, випустив ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у скоєнні воєнних злочинів, зокрема у насильницькій депортації та переміщенні населення, включаючи дітей, з територій України, які перебувають під окупацією.