Міністерство закордонних справ у день річниці заборони Меджлісу окупантами: Це не зупинило волю кримських татар до боротьби.

Заборона російськими окупантами діяльності Меджлісу дев'ять років тому не зламала дух свободи кримськотатарського народу, який продовжує виборювати своє законне право на мирне життя на власній землі.
Про це йдеться у заяві МЗС України у зв'язку з девʼятою річницею заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу передає Укрінформ.
Зокрема, у відомстві зазначили, що ця заборона є ще однією спробою загарбників скомпрометувати кримських татар, знищити національну самобутність всіх корінних народів Криму та примусити їх забути про свою культуру, мову і звичаї.
"Вчинки російської влади яскраво ілюструють абсолютне ігнорування кремлівським режимом норм і принципів міжнародного права, серед яких Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенція Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод, а також Декларація ООН про права корінних народів", - зазначається у заяві Міністерства закордонних справ.
Проте, як наголосили у зовнішньополітичному відомстві, ця заборона не зламала дух свободи кримськотатарського народу.
"Попри репресії та тюрми, вже одинадцять довгих років він продовжує вперто виборювати своє законне право на мирне життя на власній землі. 224 в'язні свободи, з яких 134 є кримськими татарами, незаконно запроторені російськими окупантами до тюремних казематів Криму лише за свої етнічні, релігійні чи політичні вподобання", - вказується у заяві.
У Міністерстві закордонних справ підкреслили, що Москва не вперше намагається знищити кримськотатарську націю та відібрати у неї батьківщину.
Проте російська окупація є лише тимчасовим явищем, тоді як бажання кримських татар, українців та інших мешканців Криму жити вільно на своїй батьківщині є вічним. Наша позиція залишається незмінною: Крим — це Україна. Незалежно від того, скільки часу це займе, одного дня окупація завершиться, і справедливість буде відновлена. Меджліс кримськотатарського народу неодмінно відновить свою діяльність на півострові, а всі, хто причетний до переслідувань і репресій, понесуть покарання відповідно до норм міжнародного права, - зазначили в українському Міністерстві закордонних справ.
Як повідомляв Укрінформ, 26 квітня 2016 року російський окупаційний "верховний суд Криму" оголосив Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території Росії. Пізніше, 29 вересня 2016 року, Верховний суд Росії, вища судова інстанція держави - окупанта, підтримав це незаконне рішення.