Міністерство закордонних справ України спростувало твердження ООН про "обмеження релігійних свобод" в країні.
Міністерство закордонних справ України не погодилося з висновками ООН стосовно змін до Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", назвавши їх такими, що викривляють реальність.
Міністерство закордонних справ України відкинуло висновки Організації Об'єднаних Націй стосовно змін до закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", вважаючи їх спотворенням фактичних обставин. Про це повідомила пресслужба МЗС у четвер, 2 січня.
Міністерство закордонних справ України ознайомилося з 41-ою періодичною доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, опублікованою 31 грудня 2024 року. Відомство відхиляє висновки ООН щодо змін до Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", вважаючи їх такими, що спотворюють реальність, - йдеться у коментарі МЗС.
Представники МЗС підкреслили, що закон, згаданий у доповіді, не містить жодних заборон щодо існуючих в Україні релігійних установ.
"Він просто не дозволяє підпорядковувати релігійні організації в Україні керівним структурам, які знаходяться в країні, що вчинила або продовжує здійснювати збройну агресію проти України, а також тимчасово окупувала частини її території, а також релігійним організаціям, які підтримують цю агресію", - йдеться у повідомленні.
У Міністерстві закордонних справ України звернули увагу ООН на те, що Росія цілеспрямовано використовує релігію як інструмент у своїй агресивній війні проти України. Російська влада через контрольовану нею Руську православну церкву легітимує жахливі дії щодо українців та прославляє тих, хто їх вчиняє.
В даному контексті, українська влада зобов'язана забезпечити захист своїх громадян від негативного впливу держави-агресора, зокрема через релігійні організації, які в Росії тісно пов'язані з державними структурами і відкрито декларують намір знищити українську державність, культуру та ідентичність.
Також слід зазначити, що цей закон має легітимну мету, є необхідним для функціонування демократичного суспільства та передбачає дотримання демократичних процедур, у яких вирішальне слово належить суду. Він є найменш обтяжливим, оскільки не створює перешкод для совісті віруючих, а лише звільняє їх від впливу Російської православної церкви, яка, як зазначено в Резолюції ПАРЄ, "є ідеологічним продовженням злочинного режиму".
У відомстві додали, що саме Росія під час своєї загарбницької війни вчиняє численні злочини проти релігійних свобод, що включають зокрема навмисні вбивства вірян і релігійних діячів, руйнування релігійних споруд та святих місць по всій території України, переслідування релігійних громад, які не належать до російської православної церкви на тимчасово окупованих територіях України.
"Сподіваємося, що в своїх звітах Моніторингова місія ООН з прав людини продовжить надавати неупереджені оцінки фактичного стану свободи релігії в Україні, а також зафіксує злочини, скоєні Росією проти українських вірян, релігійних організацій, їх лідерів та церковного майна," - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що Львівська область стала першим регіоном в Україні, який повністю позбувся релігійних організацій, що підпорядковуються Московському патріархату.
Духовна автономія: які наслідки матиме законопроект про заборону УПЦ МП