Юридичний портал

На платформі Docuspace відбулася обговорення щодо допомоги українцям, які повертаються з полону.

У дискусії, зокрема, взяв участь правозахисник та журналіст Максим Буткевич.

На платформі Docuspace з'явилася дискусія, що проходила в рамках 22-го фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який відбувся у Києві. У цій бесіді обговорюються теми підтримки звільнених цивільних заручників та захисників, які повернулися з полону. Інформацію про це надали в пресслужбі Docudays.

Перегляньте обговорення з Максимом Буткевичем і Максимом Колесніковим, які пройшли через випробування повернення з полону, а також з фахівцями Центру громадянських свобод, що займаються питаннями прав людини та викликами, пов'язаними з війною. Запис доступний за цим посиланням.

Проблема полягає в тому, що багато людей, які повернулися з неволі, потребують психологічної або соціальної підтримки. Це особливо стосується тих, хто прибув з окупованих територій і втратив все, а також тих, хто потребує правової допомоги після первинного етапу реінтеграції. Що стосується психологічної підтримки, іноді найважчі часи починаються через два-три місяці після звільнення і можуть тривати від півроку до року, - зазначив правозахисник і колишній військовий Максим Буткевич, який понад два роки провів у російському полоні.

Буткевич також сказав, що жодна країна у світі не мала перед собою такого завдання як створення системи супроводу, яка б охоплювала десятки або сотні тисяч людей.

"У нинішніх умовах та з урахуванням обмежених ресурсів це, по суті, стає неможливим. Проте, ми вже стикалися з багатьма викликами, які здавалося б, були за межами досяжного. Це лише підкреслює, що ми повинні знайти способи реалізувати це," -- зазначив він.

Згідно з інформацією, представленою у дослідженні групи "Рейтинг" та опублікованій Docudays, кожен шостий українець має у своєму оточенні друга чи родича, який перебуває в цивільному полоні. Якщо врахувати також близьких або знайомих, які стали військовополоненими, то ця ситуація стосується майже кожного другого українця.

Спікери/спікерки дискусії:

Модерувала дискусію координаторка адвокаційних кампаній Центру громадянських свобод Анастасія Головненко.

Нагадуємо, що 22-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувся в Києві та в онлайн-форматі з 6 по 13 червня 2025 року.

Переможцем цього року в конкурсі визнано фільм "2000 метрів до Андріївки", створений режисером Мстиславом Черновим. Усього картина отримала три нагороди, серед яких особливий приз за вибором глядачів.

Читайте також