На наступному тижні Європейський Союз оголосить про введення санкцій щодо Ізраїлю у зв'язку з гуманітарними умовами в Газі, повідомляють ЗМІ.

Проте серед країн немає одностайності щодо запровадження санкцій.
Дипломатична служба Європейського Союзу представить країнам-членам п'ять можливих варіантів заходів проти Ізраїлю через порушення зобов'язань щодо прав людини у Секторі Гази, викладених в торговельній угоді. Міністри закордонних справ ЄС мають обговорити цей документ на своїй зустрічі 15 липня, пише Euractiv з посиланням на чиновників, знайомих з перебігом переговорів.
Прогнозується, що даний документ міститиме повне або часткове призупинення угоди, санкції щодо окремих осіб, зокрема ізраїльських урядовців, військових або екстремістських поселенців, а також ембарго на постачання зброї чи припинення наукової співпраці.
Хоча багато з цих пропозицій вже розглядалися в ході попередніх зустрічей, це вперше, коли вони були формально зафіксовані в письмовому вигляді. Згідно з інформацією в ЗМІ, 15 липня вважається неофіційним терміном для Ізраїлю, який має продемонструвати позитивні зміни в гуманітарній ситуації в Газі.
Журналісти звертають увагу, що країни ЄС, що вони залишаються глибоко розділеними в питанні про те, чи варто застосовувати реальні санкції. Зокрема лідери ЄС, остерігаючись розпалювання напруженості.
Зокрема, повне припинення дії Угоди про асоціацію виглядає малоймовірним через спротив ключових партнерів, таких як Німеччина, Чехія та Угорщина. До того ж, Комісія, що відповідає за торгову політику ЄС, також не підтримує різкі економічні зміни.
Введення ембарго на постачання озброєнь виглядає маловірогідним, оскільки Німеччина, яка є найбільшим європейським постачальником зброї для Ізраїлю, навряд чи підтримає таке рішення.
Тим не менш, за словами дипломатів ЄС, найбільш політично здійсненним варіантом вважаються цільові санкції проти окремих осіб, такі як ті, що вже запроваджені Великобританією, Австралією, Канадою, Новою Зеландією та Норвегією.