Юридичний портал

Німеччина ввела заборону на в'їзд для дев'яти представників грузинської влади.

Німеччина заборонила в'їзд 9 представникам грузинської чинної влади через їх дії з придушення мирних протестів.

Цю інформацію поширило Міністерство закордонних справ Німеччини через соціальну мережу Х, повідомляє Укрінформ.

"Заборонили в'їзд 9 особам, які несуть основну відповідальність за насильство проти протестувальників і опозиціонерів у Грузії. Право на мирний протест є одним із універсальних прав людини, захист цього права є нашим обов'язком", - йдеться у дописі.

Напередодні святкування Нового року дипломатичні відомства трьох країн Веймарського трикутника – Німеччини, Польщі та Франції – оприлюднили спільну декларацію, в якій висловили глибоке занепокоєння з приводу політичної кризи в Грузії. Ця криза спалахнула після парламентських виборів, що відбулися 26 жовтня, та рішення правлячої партії "Грузинська мрія" призупинити процес вступу країни до Європейського Союзу, покладаючи відповідальність за цю ситуацію на керівництво Грузії.

МЗС нагадали, що неодноразово закликали владу Грузії змінити курс і повернутися до інтеграції в ЄС, дотримуючись європейських норм і цінностей і впроваджуючи реформи. Міністри рішуче засудили насильство проти мирних протестувальників, ЗМІ та лідерів і погрози на адресу політичних діячів. Політичний курс на репресії та відступ від демократії у відповідь призвів до погіршення відносин на європейському та національному рівнях і скорочення допомоги названих держав і їх співпраці з владою Грузії. У заяві очільники МЗС попередили, що будуть виконувати рішення ЄС щодо скасування безвізового режиму для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії та розглянуть додаткові заходи на рівні ЄС і національному рівні.

Як було зазначено раніше, 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив про рішення країни припинити переговори про вступ до Європейського Союзу та відмовитися від фінансової підтримки з боку Євросоюзу до 2028 року. Ця позиція уряду викликала значне обурення серед населення, внаслідок чого в Тбілісі та інших містах почалися масові акції протесту, які були жорстко розігнані силами поліції.

Читайте також