Обмін "1000 на 1000": Лубінець висловився щодо можливості повернення цивільних осіб.

У рамках обміну військовими "1000 на 1000", який може відбутися найближчим часом, питання цивільних осіб не піднімається, проте практика показує, що іноді це можливо.
Цю інформацію озвучив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє Укрінформ, посилаючись на Телеграм-канал омбудсмена.
"Є Женевські конвенції, в яких прямо передбачено проведення обмінів, і через ці інструментарії у нас є змога юридично повертати військовополонених. Щодо цивільних - це питання не лише не врегульовано, а, згідно з Женевськими конвенціями, прямо прописано, що країна, яка окупувала частину іншої країни, не має права затримувати цивільних громадян. Але, на жаль, у міжнародному гуманітарному праві немає відповіді на запитання - а як же реагувати, якщо РФ продовжує цю незаконну практику", - зазначив Лубінець.
Одночасно, за його ствердженням, досвід свідчить про те, що Україні вдається досягати угод також і стосовно репатріації цивільних осіб.
"Станом на сьогодні вдалося повернути 174 цивільні особи. Так, це не велика цифра у порівнянні з тим, скільки тисяч перебуває цивільних громадян України в російському полоні. Це одне з питань, яке постійно проговорюється на рівні нашої держави й керівництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими", - зауважив Лубінець.
Щодо потенційного масштабного обміну полоненими "1000 на 1000", Лубінець підтвердив, що українська сторона цілком готова до цього процесу.
"З української сторони затримок не буде, це абсолютно точно. Проте, ми усвідомлюємо, з ким ведемо переговори - з російською стороною, і тому не можна бути повністю впевненими у результатах. Незважаючи на це, ми активно працюємо над питанням", - підкреслив Лубінець.
Як повідомляє Укрінформ, після переговорів з російською делегацією в Стамбулі, є ймовірність, що обмін полоненими "1000 на 1000" може відбутися в найближчій перспективі.