Юридичний портал

ООН: Напад Росії на Кривий Ріг став найтрагічнішим інцидентом для дітей з початку війни.

Ракетна атака Росії на Кривий Ріг, що відбулася 4 квітня 2025 року, виявилася найбільш катастрофічною з початку повномасштабної війни. Число жертв і постраждалих, зокрема серед дітей, перевищило всі раніше зафіксовані випадки.

Цю інформацію озвучив на засіданні Ради Безпеки ООН заступник Генерального секретаря з гуманітарних питань Том Флетчер, повідомляє "Укрінформ".

"Верховний комісар з прав людини в Україні підтвердив, що серед цивільного населення є багато жертв, підкресливши, що цей удар став найсумнішим для дітей з лютого 2022 року", - зазначив він.

Обстріли житлових будинків, шкіл та ігрових майданчиків тривають. Безпілотні атаки не припиняються, а кількість постраждалих щодня зростає. Лише за останній тиждень понад 90 мирних жителів загинули в прифронтових регіонах.

Загалом, за даними УВКПЛ, з початку війни до кінця березня 2025 року в Україні загинуло щонайменше 12 910 цивільних. Серед них 682 дитини. Майже 30,7 тисячі людей отримали поранення. В ООН припускають, що реальна кількість жертв значно вища.

Гуманітарна ситуація в Україні залишає вкрай складною. Приблизно 3,7 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. На північному сході країни спостерігаються нові хвилі евакуацій. Понад 6,9 мільйона людей знайшли притулок за кордоном, більшість з яких перебуває в європейських країнах.

ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: 20 трагедій: Кривий Ріг вшановує пам'ять жертв ракетної атаки.

"Близько 13 мільйонів українців потребують гуманітарної підтримки, серед яких переважають жінки, діти, люди похилого віку та особи з обмеженими можливостями", — підкреслив представник ООН.

Допомога все ще є недостатньою. Протягом січня та лютого 2025 року 290 гуманітарних організацій змогли надати підтримку 1,7 мільйона українців. Однак лише 17% із необхідних 2,6 мільярда доларів, потрібних для гуманітарних потреб України цього року, вже було профінансовано.

З огляду на обмежені ресурси, наша допомога фокусується на чотирьох основних напрямках: підтримка спільнот, що знаходяться поблизу зони конфлікту; реагування на надзвичайні ситуації; евакуація цивільних осіб; захист та підтримка людей, які змушені були залишити свої домівки.

Флетчер звернувся до світу з закликом не бути байдужими. "Цивільне населення все ще зазнає великих втрат. Ми не маємо права дозволяти, щоб цей час став відомим як епоха безвідповідальності та людської індиферентності".

Читайте також