ООН сигналізує про загострення гуманітарної ситуації в Демократичній Республіці Конго: запаси води та продуктів харчування швидко вичерпуються.
Агентства Організації Об'єднаних Націй сигналізують про наростання гуманітарної катастрофи та вкрай погіршення умов дотримання прав людини на сході Демократичної Республіки Конго.
Як повідомляє Укрінформ, посилаючись на інформацію пресслужби ООН, конфлікт між військами уряду та збройною групою, що отримує підтримку з Руанди (відомою як "М23"), продовжує розростатися.
Бойовики вже захопили місто Гому - адміністративний центр провінції Північне Ківу - і наближаються до Букаву - столиці Південного Ківу.
Конфлікт триває в регіоні, багатому на природні ресурси, який раніше покинули сотні тисяч жителів, які оселилися в таборах для внутрішньо переміщених осіб.
Гуманітарні організації ООН сигналізують, що обставини для цивільного населення стають дедалі складнішими через тривалі військові конфлікти в Гомі та навколишніх районах, де мешкає більше мільйона осіб.
На околицях міста табори для переміщених осіб, де раніше знаходилися понад 300 тисяч людей, залишилися пустими. Медичні установи перебувають під великим навантаженням через численні травми, які отримали як цивільні, так і військові.
"У зв'язку з новим сплеском бойових дій, що викликав ще більше занепокоєння, ситуація, яка й так була складною, швидко стає ще гіршою", - зазначила генеральна директорка Міжнародної організації з міграції Емі Поуп.
Всесвітня продовольча програма (ВПП) попередила, що запаси води й продовольства закінчуються і наступні 24 години є вирішальними.
Зазначається, що декілька складів військових припасів були пограбовані. Принаймні дві локації, призначені для внутрішньо переміщених осіб, зазнали бомбардування, що спричинило втрати серед цивільних.
У Південному Ківу поширені страти без суду і слідства, сексуальне насильство, зокрема групові зґвалтування - як з боку конголезької армії, так і бойовиків.
У цьому році гуманітарні організації намагаються залучити 2,5 мільярда доларів для вирішення гуманітарних потреб в країні. Зокрема, 50 мільйонів доларів необхідні терміново для подолання наслідків нещодавнього загострення насильства.
За інформацією агентства Укрінформ, військовий суд у Демократичній Республіці Конго виніс вирок про смертну кару 13 військовослужбовцям, які були визнані винними за кількома злочинами, включаючи вбивства, мародерство та прояви боягузтва.