ООН висловлює обвинувачення на адресу Індії щодо жорстокого ставлення до біженців: десятки осіб були скинуті в океан.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) засудило дії Індії щодо біженців, охарактеризувавши їх як жорстокі та небезпечні. Згідно з повідомленням організації, індійські військово-морські сили примусово скинули у воду більше 40 біженців, серед яких були жінки, діти та літні люди, неподалік від кордону з М'янмою.
Джерело: Associated Press, цитуючи повідомлення УВКПЛ.
Інформація: У своїй офіційній заяві УВКПЛ зазначило, що більше 40 біженців з М'янми, серед яких є жінки, діти та люди похилого віку, були затримані індійськими правоохоронцями в Нью-Делі. 8 травня їх примусово перевезли човном до кордону з М'янмою, де їх викинули за борт.
Дослівно: "Біженцям вдалося доплисти до одного з островів на території М'янми, скориставшись рятувальними жилетами, які їм видали перед тим, як викинути в море. Їхнє теперішнє місцезнаходження залишається невідомим. Агентство ООН закликало Індію негайно припинити таку практику".
Один із біженців поділився з AP, що отримав дзвінок від свого брата вже після того, як той досяг суші. Він зазначив, що індійські правоохоронці тримали людей у кайданках з зав'язаними очима перед тим, як надати їм рятувальні жилети. Інший біженець розповів, що деяких затриманих побили представники індійського флоту.
Організація Об'єднаних Націй звернулася до уряду Індії з проханням утриматися від "негуманного та небезпечного для життя ставлення до біженців рохінджа, зокрема, від їх повернення в небезпечні умови в М'янмі".
Спеціальний доповідач ООН з питань ситуації з правами людини в М'янмі Том Ендрюс назвав інцидент "кричущою зневагою до життя і безпеки тих, хто потребує міжнародного захисту".
"Такі жорстокі дії є образою людської гідності та грубим порушенням принципу недопущення примусового повернення, основоположного принципу міжнародного права, який забороняє державам повертати людей на територію, де вони стикаються з загрозою їхньому життю або свободі", - йдеться в заяві Ендрюса.
Довідково: Індія не має національного законодавства щодо поводження з біженцями й не є учасницею Конвенції ООН про статус біженців 1951 року та Протоколу до неї 1967 року. В країні перебувають тисячі мусульман-рохінджа, які втекли з М'янми, рятуючись від переслідувань і насильства, що, за даними правозахисників, мають ознаки геноциду.