ООН висловила звинувачення на адресу України щодо порушення релігійних прав, на що Міністерство закордонних справ країни дало рішучу відповідь.
31 грудня 2024 року Організація Об’єднаних Націй опублікувала 41-шу доповідь Управління Верховного комісара з прав людини, в якій містилися звинувачення на адресу України у зв'язку зі змінами до закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій". Ці висновки ООН спровокували сильну реакцію з боку Міністерства закордонних справ України.
Про це повідомляє пресслужба МЗС.
У доповіді йшлося про те, що ухвалені в Україні зміни можуть обмежувати релігійні свободи, що викликало занепокоєння міжнародної спільноти. Зокрема, критикувався закон, який забороняє діяльність релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в країнах, що здійснюють збройну агресію проти України.
Міністерство закордонних справ України категорично спростувало оцінки ООН, охарактеризувавши їх як такі, що "перекручують реальність". У відомстві підкреслили, що цей закон не має на меті забороняти діяльність жодної релігійної громади, а орієнтований виключно на захист українських громадян від негативного впливу Російської православної церкви (РПЦ), яка підтримує агресивні дії проти України.
Українська сторона підкреслила, що Росія послідовно експлуатує релігію як засіб ведення війни, а Руська православна церква є ідеологічним продовженням російської влади. Відповідаючи на заяви ООН, Міністерство закордонних справ України зазначило, що закон є легітимним, відповідає демократичним стандартам і забезпечує права вірян.
Україна закликала ООН надавати більш об'єктивні оцінки ситуації з релігійними свободами. Також було підкреслено, що саме Росія несе відповідальність за злочини проти релігійних громад, зокрема за руйнування храмів, переслідування вірян і вбивства священнослужителів на окупованих територіях.